The Wool Lab Dönüşüme Hazır

The Wool Lab, tüm tekstil tedarik zinciriyle işbirliği sağlayabilmek amacıyla İlkbahar/Yaz 2021 sezonu için dönüşüme imza attı.

  16 Mart 2020 13:05 Pazartesi
The Wool Lab Dönüşüme Hazır

The Wool Lab, ticari piyasadaki en iyi yün kumaş ve iplikleri tedarik edebilmeleri için tasarımcılar, eğiriciler, örgücüler ve dokumacıları doğrudan bir araya getiriyor. Dünyanın yün için geliştirilmiş en çok tanınan ilham verici aracı olan The Wool Lab, tüm tekstil tedarik zinciriyle işbirliğini güçlendirebilmek amacıyla İlkbahar/Yaz 2021 sezonu için dönüşüme uğruyor.

Moda, tekstil ve yaşam tarzı sektörlerine ilham olması ve hayal gücünü harekete geçiren yenilikçi üretim süreçlerinden sektörün yünle çalışma şeklini temelden değiştirecek ürün gelişmelerini ve yünün geleceğini ortaya koyması için The Wool Lab tarafından geliştirildi. The Wool Lab Vision, geleneksel bir giysi elyafından daha fazlası olan yünü lüks, teknik ve çok yönlü bir malzeme olarak ön plana çıkarıyor.

The Woolmark Company Prosesleme İnovasyonu & Eğitim Desteği Genel Müdürü Julie Davies “The Wool Lab Vision şu anda geliştirme aşamasında olanları, tedarik zinciri kapsamında üzerinde çalıştığımız ve yünde vizyoner konseptlere aktardığımız uygulamaları sergilemek için bir araç görevi görüyor. The Wool Lab Vision markaların ve üreticilerin en yeni iplik teknolojilerini, hem ürün hem de prosesler için makine teknolojilerini ve giysi ve yaşam tarzı ürünlerindeki iplik çeşitliliği ve potansiyelini ortaya koymalarına imkân sağlıyor. Ayrıca tasarımcıların Woolmark ile işbirliği yapmalarına ve yünde inovasyon sağlayabilmek için tedarik zincirinde sondan geriye doğru çalışarak konseptlerini gerçekliğe dönüştürebilmelerine fırsat veriyor.” ifadelerini kullandı.

The Wool Lab Vision, yün alanında yeni fırsatlar yaratmak için Yün ve Su, Yünden Gelen İyilik, Zanaat, Cüretkâr Takım ve Şehirde Doğa Yürüyüşü olmak üzere altı ilham verici temayla görücüye çıkacak.

Aynı zamanda The Wool Lab, kullanıcılarının QR kod uygulamasıyla da işlerini kolaylaştırıyor. Kullanıcılar ilgilerini çeken kumaş örneklerinin QR kodunu taradıklarında, o kumaşlarla ilgili ayrıntıları ve ilgili kumaş üreticisinin iletişim bilgilerini içeren bir e-posta alıyorlar. Bu uygulama markalar ve üreticiler arasındaki bağı kuvvetlendirmeyi de sağlıyor.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.