İntertekstil Shanghai Rüzgarı Devam Ediyor

ECR Yayın Grubu, İntertekstil Shanghai’ye çıkarma yaptı. İntertekstil Shanghai Fuarı’nı editörlerimiz yerinden takip ediyor… Fuara katılan Türk firmaları ile çok özel röportajlar gerçekleştirdik.

  30 Kasım -0001 00:00 Pazartesi
İntertekstil Shanghai Rüzgarı Devam Ediyor

Ülkemizin en önemli uluslararası yayın gruplarından olan ECR Yayın Grubu, Çin’e İntertekstil Shanghai Fuarı için çıkarma yaptı. Fuara katılan Türk firmaları ile söyleşi yapan ECR Yayın Grubu editörleri birbirinden önemli firma yetkilileri ile fuarı değerlendirdi.
1552472214_musa-bey-1.jpg
ECR Yayın Grubu Farklı Olmanın Açık Farkını Ortaya Koyuyor

ECR Yayın Grubu olarak İntertekstil Shanghai Fuarı’na katılan tüm firmalarımızı, STK’larımızı yerinde ziyaret ettik. Ülkemizin en önemli uluslararası yayın grubu olan ECR, gerçekleştirdiği İngilizce-Türkçe haberlerle ülkemizin uluslararası arenada tanınmasını da kendine misyon ediniyor.

Fuara Katılan Firmalarımız Ne Dedi?

İntertekstil Shanghai Fuarı’na katılan yerli firmalarımız ile çok özel değerlendirmelerde bulunduk. Fuardan çok memnun olan da var, beklediğini bulamayan da... Fuara 2. kez katılan da var, bu fuara katılımcı olarak ilk kez gelen de... Bağlantı gerçekleştiren de var, bağlantıların fuar sonrasında olacağını ümit eden de...  Hepsi ve daha fazlası haberimizde... Bakalım kim, ne demiş?

Orhan Aydın: Önümüzdeki Dönemde ‘Milli Katılım’ Olarak Gerçekleşecek

ECR Yayın Grubu’na çok özel acıkmalarda bulunan İTHİB Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Aydın, İTHİB olarak fuarı yakından takip ettiklerini belirtti. Türk ihracatçıların dünyadaki tüm pazarlarda etkin bir şekilde çalışmalarından memnuniyet duyduklarını belirten Aydın, ihracatçılara ihtiyaç duydukları her konuda destek sağladıklarını ve bu fuarı da başarılı bir organizasyon olarak gördüklerini söyledi. Ayrıca İTHİB Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Aydın önümüzdeki dönemde bu fuarı, milli katılım ya da prestijli fuarlar listesine dahil etmek için gerekli çalışmaları yapacaklarını belirtti. Fuara katılan Türk firmaları tek tek ziyaret eden Aydın, katılımcıları tebrik etti, fuarla ilgili görüşlerini aldı.

1552472288_ozsar-1.jpg

Ali Yasin: Beklediğim Avrupalı Müşterilere Ulaşamadık

Özsar Tekstil Genel Müdürü Ali Yasin fuarla ilgili şunları söyledi: “Bu yıl bizim bu fuara ilk katılımımız. Yoğun bir fuar oluyor, ama dönüşleri değerlendirip ne kadarı potansiyel işe dönüşür bakmamız lazım. Beklediğim Avrupalı müşterilere ulaşamadık. Ağırlıklı Çinli müşteriler… Çinli müşterileri standımızda misafir ettik.”

1552472320_soktas-1.jpg

Tolga Keskin: Yeni Müşteri Açısından Zayıf

Editörlerimize özel bir değerlendirme yapan Soktaş Terkstil Genel Müdürü Tolga Keskin, şunları söyledi: “Çin’de temsilciliğimiz var. Onlarla birlikte katılıyoruz… Müşterilermizi 2 gruba ayırabiliriz. Terzi müşteriler diye tabir ettiğimiz daha spesifik ürünleri tercih edenler ve büyük sipariş geçen diğer müşteriler bizim 2 gurubumuzu oluşturuyor. Çin dışında büyük siparişler azaldı. Fuarda Çinlilerin standımızı, ürünlerimizi ziyareti bizi memnun etti. Yeni müşteri olarak zayıf diyebiliriz ama başarılı bir fuar geçiriyoruz. Yeni koleksiyonumuzu tanıtıyoruz.

1552472348_sahsa-1.jpg

Ahmet Şahin: Fuar Bizim İçin Oldukça Yoğun Geçiyor

Sahsa Tekstil Konfeksiyon Genel Müdürü Ahmet Şahin, “İlk kez katılıyoruz bu fuara. Mevcut acentemiz ile birlikte fuara katılmamız bizim açımızdan bir şans. Bölgeye yönelik çalışmalarımız daha önceden vardı. Bu bakımdan bölgeyi önemsiyoruz. Fuar bizim için oldukça iyi ve yoğun geçiyor. İhracat odaklı çalışma yapıyoruz” ifadesini kullandı.
1552472384_unlu-2.jpg

Cenay Ünlü: Fuar Sonrası Geri Dönüşler Belirleyici Olacak

Ünlü Transfer Tekstil Genel Müdürü Canay Ünlü, “Bu, bizim fuara ilk katılımımız. Acente bulmak noktasında bir düşüncemiz var. Standımızı Avrupalı bir çok firma ziyaret etti. Genel olarak iyi bir fuar oluyor bizim için. Fuar sonunda aldığımız feedbacklere göre yeniden katılımı düşünebiliriz” dedi.

1552472413_adt-1.jpg

İdris Bilginsoy: Katılım Yoğun Ama İstediğimiz Gibi Geçmiyor

Adt Tekstil Genel Direktörü İdris Bilginsoy, şunları söyledi: “Fuara katılım çok yoğun. Bu kadar yoğun ziyaretçi olmasına rağmen fuar bizim istediğimiz şekilde geçmiyor. Amacımız Çin’den ürün alan firmalar… Çin’den ürün alan firmalar, bu fuarı ziyaret ediyor. Ve biz onları yakalamak hedefindeyiz. Çok enteresan… Bir fuar olmaktan uzak.”

1552472437_dogan-1.jpg

Murat Doğan: Oldukça Memnunuz, Seneye de Katılacağız

Doğan Tekstil Genel Müdürü Murat Doğan, “İlk kez katılıyoruz. Fuardan oldukça memnununuz. Yoğun bir fuar oluyor. Seneye yine katılmayı şimdiden planlıyoruz. Bu bölgeye ürün satmaya da başladık. Yavaş yavaş bir acente ile çalışma içerisine girmeyi planlıyoruz” dedi.
1552472470_buyem-1.jpg
İrfan Pekayla: Ürünlerimiz Beğeni Görüyor, İlgiden Memnunuz

Fauarla ilgili editörlerimize mini bir değerlendirmede bulunan Bunyem Tekstil Genel Müdürü İrfan Pekayla, “Fuara ilk katılımımız. İlk katılım olmasına rağmen fuar, yoğun geçiyor. Ama dönüşler tabii ki burada belirleyici olacak etmendir. Dönüşleri fuar sonrasında bekliyoruz. Şu ana kadar ilgiden memnunuz. Ürünlerimiz oldukça beğeni gördü. Bu da bizi son derece sevindirdi” yorumunu kullandı.

Rahmi Yılmaz: Beklentisiz Geldik, Yoğun Bir Talep Var

Ramnur Tekstil Genel Müdürü Rahmi Yılmaz dergimize şu açıklamalarda bulundu:Bu fuara bu yıl ilk defa katılıyoruz. İlk katılımımız olduğu için herhangi bir beklenti içinde değildik, fuarla ilgili herhangi bir beklentimiz yoktu. Beklentisiz geldik… Buna rağmen oldukça iyi bir fuar geçiyor. Çin’de Türk mallarına büyük bir talep var. Ziyaret edenler ülkemizin ürünlerini, İtalyan kumaşlarına alternatif görüyorlar. Özellikle Avrupa’ya üretim yapan tekstil firmaları, Türk mallarına büyük talep gösteriyor.”

1552472515_koton-1.jpg

Vedat Şahin: Fuar Başarılı İstediğimiz Verimi Alıyoruz

Fuarla ilgili konuşan Kotonteks Genel Müdürü Vedat Şahin, “Fuar bizim için başarılı bir şekilde devam ediyor. İstediğimiz verimi alıyoruz. Bu da bizi son derece sevindiren bir gelişme. Burada standımızı ziyaret edenler memnun bir şekilde ayrılıyor. Fuarın dolu dolu geçmesi bizleri son derece sevindirdi” dedi.

1552472559_ozsar-1.jpg

Ali Yasin: Ne Kadarı Potansiyel Müşteriye Dönüşür’e Bakmak Lazım

Fuara ilk katılımları olduğunu ifade eden Özsar Tekstil Genel Müdürü Ali Yasin, “Yoğun bir fuar oluyor. Ama dönüşleri değerlendirip ne kadarı potansiyel işe dönüşür asıl bu kısma bakmamız lazım. Beklediğimiz Avrupalı müşterilere ulaşamadık, ağırlıklı Çinli müşteriler… Ve standımızı ziyaret edenler de ağırlıkla Çinli misafirler oldu” dedi.

1552472618_turk-bayragi-1.jpg


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.