Otomatik Balya Açma Sanatı: UNIfloc A12

Rieter, harman hallaç hattı VARIOline'nın bir parçası olarak yeni geliştirdiği otomatik balya yolucu UNIfloc A12 ile en yüksek üretim için dengeli, bakım gerektirmeyen bir makine sunuyor.

  24 Temmuz 2017 01:00 Pazartesi
Otomatik Balya Açma Sanatı: UNIfloc A12

Rieter'in yeni geliştirdiği otomatik balya yolucu makinesi UNIfloc A12, harman hallaç hattı VARIOline'nın bir parçası olarak sonraki makinelere ve taraklara malzeme tedarik etmektedir. VARIOline, UNIfloc A12 ile 2000 kg/saatten daha yüksek bir üretim hızına ulaşır.

Tamamen yeniden tasarlanan UNIfloc'un konstrüksiyonu "monokot" olarak isimlendirilen bir tasarıma dayanmaktadır. Bu tasarım uçak konstrüksiyonu ve Formula 1 araçlarının kokpitini oluşturmak için de kullanılmaktadır. UNIfloc A12, en yüksek üretim için dengeli, bakım gerektirmeyen bir makinedir.

A12'nin diğer bir özelliği yenilikçi balya profillemesidir. Alıcı ünite, profilleme kuvveti ölçümü ile farklı balya yüksekliklerini belirler ve bunları hızlı bir şekilde dengeler. Balyaların üniform bir şekilde yolunması sayesinde, makina mümkün olan en yüksek üretim oranına en kısa sürede ulaşır. Alıcı biriminde, çok sayıda dişe sahip bir silindir vardır ve bu da balyaları zedelemeden çok küçük tutamlar halinde açar. Bu, daha sonraki harman hallaç işlemindeki etkili temizleme ve toz giderme işleminin temelini oluşturur. A12, bu çok küçük tutamlarla bile son derece verimlidir.

A12'de, en yeni teknoloji motor ve servo üniteler kullanılmaktadır ve bu da UNIfloc'un üretim sırasında enerjiyi geri kazanmasına olanak verir. Alıcı silindirin geri dönüşü sırasında oluşan fren gücü ise elektrik şebekesinde geri beslenir.

YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.