Amerika’da ‘TurkishTowels’ Vurgusu

‘TurkishTowels’ markasıyla Türk havlusunun tanıtım faaliyetlerine ağırlık veren DENİB, New York’ta düzenlenen Global Home Show’un açılış programının sponsorluğunu üstlendi.

  28 Mart 2018 01:00 Çarşamba
Amerika’da ‘TurkishTowels’ Vurgusu

Marka ve markalaşma, güncel dış ticaret ortamında önemini arttırıyor. Son yıllarda Türk havlusunun markalaşma çalışmalarına ‘TurkishTowels’ markasıyla ağırlık veren Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), Amerika Birleşik Devletleri’nde tanıtım faaliyetlerini yoğunlaştırdı. Türk havlusunun tanıtımı için dünyanın farklı noktalarında faaliyetlerini sürdüren DENİB, New York’ta düzenlenen Global Home Show’un açılış programının sponsorluğunu üstlendi. Programda aynı zamanda, New York’taki Türkiye Ticaret Merkezi’nde showroomu bulunan firmaların yeni sezon koleksiyonları ile DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nda dereceye giren finalistlerin koleksiyonları da tanıtıldı.

ABD’ye Yapılan Havlu İhracatı Arttı

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, ABD pazarına yönelik gerçekleştirilen çalışmaların meyvelerinin alındığını söyledi. Özellikle son yıllarda ABD’ye gerçekleştirilen havlu ihracatında ciddi artış olduğunun altını çizdi. Kocasert, “ABD'ye son iki yılda havlu ihracatımız sırasıyla yüzde 14 ve yüzde 16 oranlarında artmış durumda. Bu artış oranlarıyla, ABD uzun yıllar liderlik koltuğunda yerini kimseye kaptırmayan Almanya'yı da geride bırakmış oldu.” dedi. Kocasert, ABD'ye yapılan ihracatın artmasında, son yıllarda odaklanılan marka çalışmalarının ve ABD pazarına yönelik "TurkishTowels” vurgusunun da büyük önemi olduğunu altını çizdi.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.