Türk Makineciler Almanya’da Buluşacak

Bu yıl, 1-5 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan endüstriyel zeka ve teknoloji odaklı Hannover Messe Fuarı’na katılan Türk Makinecilere Ticaret Bakanlığı destek sağlayacak.

  22 Şubat 2019 00:00 Cuma
Türk Makineciler Almanya’da Buluşacak

Makine ve elektrik mühendisliği bileşenlerinin dijital teknolojilerle uyumunu ele alan platform Hannover Messe, Türk sanayicileri Almanya'da ağırlamaya hazırlanıyor. Otomasyon, robotik, endüstriyel yazılım, güç aktarım ve akışkan teknolojisi, enerji teknolojileri, basınçlı hava ve vakum teknolojileri, yan sanayi ve Ar-Ge alanlarında lider tedarikçilerin bir araya geleceği Hannover Messe fuarı birçok inovasyon sergileyecek.

Ekonomi Bakanlığı’nın teşviki ile 200’ü aşkın Türk markasının katılacağı Hannover Messe'de makine öğrenimiyle ilgili 100’ün üzerinde somut uygulama örneği sergileneceğine dikkat çeken Deutsche Messe Basın Sözcüsü Brock McCormack, "Makine öğrenimi ve yapay zeka farklı kaynaklardan elde edilen verileri birbirleriyle bağlantılı hale getirerek kilit bir rol oynuyor. Bu değişim, dünyada en iyi Hannover Messe’de sergileniyor" dedi.

Endüstri için 5G Teknolojisi

Yeni 5G mobil haberleşme standardının endüstrinin dijitalleşmesinde dönüm noktası olacağına dikkat çeken McCormack, "Bu tarihten sonra üretimde ve otonom araçlarda makine öğrenimi gibi öncü teknolojiler uygulamaya hazır hale gelecek. 5G teknolojisi Endüstri 4,0’ın potansiyelini tam olarak hayata geçirmesini de sağlayacak. Ağ ekipmanı tedarikçisi Nokia’yla birlikte ‘5G Arenası’ mobil iletişimin beşinci neslinin endüstriye sunduğu potansiyel Hannover Messe'de sergileyecek." dedi.

Endüstriyel Zekâ temasının yapay zeka çağında insanların ve makinelerin birbirlerine dijital olarak bağlanması anlamına geldiğine dikkat çeken McCormack,  Endüstride İşgücünün Geleceği konferansının da fuarda yer alacağını duyurdu.

e-Mobilite Mega Trendi ve Hafif Tasarımlar

McCormack fuarın bu yıl odaklandığı diğer bir konunun da, e-Mobilite mega trendinde önemli bir rol oynayacak olan hafif tasarım olacağını belirterek şunları ifade etti: " Fuarda ürünlerini sergileyecek şirketlerin sunduğu çözümler, mobilitedeki dönüşümün başarısı için gerekli şartları oluşturuyor.  Hafif tasarım ürünleri dayanıklılık, verimlilik, tasarım ve kaynak tüketimi bakımından daha iyi hale getirmekle ilgili bir konu."

1550824675_hannover-messe-665.jpg

Ticaret Bakanlığı’ndan Fuara Destek

Ticaret Bakanlığı tarafından dünyanın en önemli sanayi buluşması olan Hannover Messe’ye yerli ve milli markaları ile katılan Türk şirketlerine teşvik verecek. Hannover Messe Fuarı’nın milli katılımları ise Deutsche Messe işbirliği ile İstanbul Ticaret Odası tarafından 3 farklı alanda organize ediliyor. İstanbul Ticaret Odası yan sanayi, enerji ve akışkan teknolojileri hollerinde 60’ın üzerinde katılımcıyla fuarda yer alacak ve fuar boyunca B2B etkinliklerle katılımcılarını muhtemel alıcılar ile buluşacak. Türkiye’nin makinecileri de yine her yıl olduğu gibi fuarda Türk firmalarını temsilen standları ile yer alacak ve Türk sanayicileri uluslararası ortaklarla bir araya getirmek için 2 Nisan’da standında bir etkinlik düzenleyecek. Hannover Messe fuarına toplamda Türkiye’den 6 bin m² alanda 200 e yakın firma katılım gösterecek. 

 


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.