Yünsa’dan Yenilikçi Kumaşlar

Drytouch teknolojisiyle nem kontrolü sağlanan, 37.5 teknolojisiyle sıcak ya da soğuk ortamlara uyum sağlayabilen Yünsa’nın özel kumaşları, başta savunma sanayi olmak üzere pek çok sektörün gözdesi.

  06 Ekim 2021 08:50 Çarşamba
Yünsa’dan Yenilikçi Kumaşlar

Konuyla ilgili bilgi veren Yünsa Genel Müdürü Mustafa Sürmegöz, “Yünsa olarak trend belirleyici ve ileri teknoloji kullanımında öncü olma özelliğimizi üniformalık kumaşlarda da gerçekleştiriyoruz. Her ihtiyaca uygun, istenilen özelliklerde dayanıklı kumaşlar üretebiliyoruz” dedi.

Sürmegöz, Yünsa’nın Avrupa’nın en büyük ve dünyanın ilk 5 kumaş üreticisinden biri olmasının yanında çok önemli bir üst segment kumaş geliştiricisi olduğunu belirtti. Kumaş konusunda trend belirleyici olduklarını aktaran Sürmegöz, “Son olarak geliştirdiğimiz yenilikçi kumaşlarımızda kullandığımız yüksek teknolojilerle nem dışarı atılarak; vücudun yazın serin, kışın sıcak hissetmesini ve sürekli kuru kalmasını sağlıyoruz. Termal konfor ve yüksek performanslı kumaşlarımız başta savunma sanayi olmak üzere bu gibi yüksek dayanıklı kıyafetlere ihtiyaç duyan pek çok sektör tarafından tercih ediliyor” dedi.

İnovasyon başarısını kumaşa yansıtıyor

Sürmegöz, “Yünsa olarak inovasyon başarımızı kumaşa yansıtıyoruz. Sahadan aldığımız geri bildirimleri çözüm getiren inovatif fikirlere dönüştürüyoruz. Her türlü hava koşuluna uygun, istenilen renk ve tasarımda üretebildiğimiz kumaşlarımızda elde ettiğimiz yüksek performans da bunun bir göstergesi” şeklinde konuştu.

Hem dayanıklı hem esnek

Yünsa üniformalık kumaşların diğer teknik özellikleri hakkında da bilgi veren Sürmegöz şöyle devam etti; “Karbon destekli ipliklerle dokunan kumaşlarımızda emicilik, kuruma hızı, UV koruması, antibakteriyel özellik, bıçakla kesilme direnci, aşınmaya dayanıklılık, boncuklanma engelleyiciliği, rüzgâr geçirmezlik, yüksek yırtılma ile kopma mukavemetleri gibi pek çok özellik ön plana çıkıyor. Bu özel ürünler suya maruz kaldıklarında uzun süre suyu dışarda tutma özelliği ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Kumaşlarımız bu özellikleriyle savunma sanayi, outdoor sporlar, arama kurtarma ve üretim sanayi gibi alanlara yönelik faaliyet gösteren üreticiler tarafından tercih ediliyor. Kumaşlarımızı bu üreticilerin ihtiyaçlarına uygun ve beklentilerini karşılayacak şekilde özel olarak üretebiliyoruz.

Yün karışımı sayesinde yıkanabiliyor

Örneğin, müşterilerimizin tercihine göre bazı ürün gruplarımızda, ‘washable apre’ ile kumaşları yıkanabilir yapmak yerine, yıkanabilir yün kullanımı ile üretilen kumaşlar sunuyoruz. Bu sayede aprenin verdiği kuru tuşe ve geçici yıkanabilirliğin yerine ‘gentle-wash’ ile 20'nin üzerinde yıkaması test edilmiş kumaşlar sunuluyor.

Dış giyime uygun ağır gramajlı ürünler

Üniformalık ürün grubumuzda ayrıca zorlu hava koşullarına uygun ağır gramajlı ürünler de yer alıyor. Yüzde 100 yün ve yün harmanlı dış giyimlikler soğuk havalarda sıcak tutmanın yanı sıra, yumuşak tuşe ve yüksek kalite özellikleri de sunuyor. Bu kumaşlarımız pardösülük, mont / kabanlık, pelerinlik, kaputluk ürünler için de kullanılabiliyor.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.