Itma Asia + CITME Singapur Alan Başvurusunun Açılışına Hazır

28- 31 Ekim 2025 tarihlerindeki etkinlik için çevrimiçi alan başvuruları 9 Nisan 2024'ten itibaren gerçekleştiriliyor.

  23 Mayıs 2024 09:06 Perşembe
Itma Asia + CITME Singapur Alan Başvurusunun Açılışına Hazır

Itma Asia + Citme, Singapur 2025 etkinliği, geçen Haziran ayında Milano'da açılışından bu yana artan düzeyde ilgi gördü. Bölgesel pazar fırsatlarından etkilenen birçok önde gelen tekstil teknolojisi markası, 9 Nisan 2024'ten itibaren çevrimiçi alan başvurusu açıldığında stant alanlarına başvurmayı sabırsızlıkla bekliyor.

Singapur edisyonu 28- 31 Ekim 2025 tarihleri arasında Singapur Fuarı'nda düzenlenmesi için takvime alındı. CEMATEX (Avrupa Tekstil Makineleri Üreticileri Komitesi), Çin Tekstil Makineleri Birliği (CTMA) ve Tekstil Endüstrisi Alt Konseyi CCPIT'e (CCPIT-Tex) aittir. Fuar sahiplerine göre, Singapur fuarının sadece Güney ve Güneydoğu Asya'yı değil aynı zamanda Orta Doğu'daki çok önemli pazarları da hedeflemesi nedeniyle makine üreticilerinden gelen taleplerde büyük bir artış var.

Singapur’da Vize Kolaylığı Var

CEMATEX Başkanı Sayın Ernesto Maurer açıklamalarında; “Bu tekstil ve hazır giyim merkezlerinden teknoloji alıcıları, üretimlerini modernize etmek ve yükseltmek için maliyet tasarruflu ve sürdürülebilir çözümler kaynaklarken, bu bölgeler üyelerimize büyük fırsatlar sunuyor. Singapur etkinliği, Avrupa'daki ITMA fuarımızı ve Çin'deki Itma Asia + Citme fuarımızı tamamlıyor. Platform, katılımcılarımızın pazar odağını genişletmeye ve pazarlarını çeşitlendirmeye yardımcı olacak ve daha önce bu iki fuara katılamamış birçok alıcıyla etkili bir şekilde etkileşim kurmalarına olanak tanıyacak. Bu alıcılar için Singapur'un kendi ülkelerine lokasyon avantajı nedeniyle ve hatta vize dostu prosedürleri nedeniyle daha erişilebilir olduğuna inanıyoruz" dedi.

CTMA Başkanı Sayın Gu Ping şunları söyledi; “Singapur'daki kombine sergi, CITME için yeni bir gelişim aşamasını başlattı. Singapur edisyonunda bölgesel fırsatlar dalgasına doğru ilerlerken üyelerimizi de yanımızda getirmekten dolayı heyecan duyuyoruz.” Japonya Tekstil Makineleri Birliği (JTMA) Başkanı Sayın Daisuke Murata şunları söyledi; “Itma Asia + Citme sahiplerini Asya'da ikinci bir fuar düzenlemeye karar verdikleri için tebrik ediyoruz. Singapur fuarı, üyelerimizin Asya'daki ve hatta Orta Doğu'ya kadar uzanan diğer bölgesel tekstil merkezlerinde daha etkin olmaları açısından faydalı olacak.’’

Önde gelen tekstil teknolojisi sağlayıcıları da kombine etkinlik için alan başvurusunun başlamasını sabırsızlıkla bekliyor. Dilo Systems GmbH'den Sayın Rebekka Dilo, grubun Itma Asia + Citme 2025'in Singapur edisyonunu sabırsızlıkla beklediğini paylaştı. Heyecanla şu ifadeleri paylaştı; "Tüm tekstil endüstrisinin önemli bir buluşması olarak, en yenilikçi inovasyonlarımızı sergilemek için bizim açımızdan harika bir fırsat.’’

Hindistan Tekstil Endüstrisi Konfederasyonu (CITI) Genel Sekreteri Sayın Chandrima Chatterjee, etkinliğin Singapur'daki vitrini hakkında memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi; ‘’Fuarın Şanghay'dan Singapur'a kadar genişletilmesi, Asya tekstil endüstrisinin, özellikle de Hindistan'ın büyüyen taleplerine karşılık veriyor. Bugün endüstri, üretimi optimize etme, tedarik zinciri risklerini en aza indirme, kalite ve son süreçlerin daha iyi kontrol edilmesi ve üretimin her alanında sürdürülebilirliğin artırılması ihtiyacını karşılayacak teknolojiler arıyor."

Yetkili şu sözlerle konuşmasını sürdürdü; ‘’Bu ihtiyaçlara cevap vermek ve dünyanın bu en büyük tekstil üretim ve ihracat bölgesinin en son teknoloji ve inovasyonları genişletmesine yardımcı olmak için Singapur fuarını sabırsızlıkla bekliyoruz." Bölgesel Büyümeyi Yöneten Lider Tekstil Teknolojileri Fuarı olarak ilan edilen Itma Asia + Citme Singapur 2025'in 60.000 metrekare brüt alana sahip olması bekleniyor. 700'ün üzerinde katılımcı ve 30.000 ziyaretçi çekmeyi hedefliyor. Kombine etkinlik ITMA Hizmetleri tarafından organize ediliyor ve Beijing Tekstil Makineleri Uluslararası Fuarlar Ltd. tarafından ortaklaşa organize ediliyor.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.