Filtrasyon Dünyasında Sürdürülebilir Sistem Çözümleri

Oerlikon, Meltblown ve Spunbond ürün yelpazesini 14 - 16 Şubat 2023 tarihleri arasında Köln'de düzenlenecek olan FILTECH'te Salon 8, Stant no. B18’de sunacak.

  26 Aralık 2022 16:50 Pazartesi
Filtrasyon Dünyasında Sürdürülebilir Sistem Çözümleri

Filtrasyon uygulamaları ve bu mamullerinin sistem çözümleri için günümüzde sürdürülebilirlik, kalite ve verimlilik ön plandadır. Bu gereksinimler, Oerlikon Nonwoven ürün yelpazesiyle her yönden karşılanır. Şirket, Meltblown ve Spunbond ürün yelpazesini 14 - 16 Şubat 2023 tarihleri arasında Köln'de düzenlenecek olan FILTECH'te sunacaktır. Fuar ziyaretçileri, bu yıl FILTREX İnovasyon Ödülünü kazanan yükleme ünitesi hycuTEC’in de aralarında bulunduğu ürünler hakkında bilgi almak için Hall 8, Stant no. B18’de ekiple buluşabilir.

Filtrasyon Teknolojisinde Kuantum Sıçraması hycuTEC

Hidroşarj çözümü hycuTEC ile Oerlikon Nonwoven, dokusuz kumaşların şarj edilmesine yönelik filtrasyon verimliliğini %99,99’un üzerine çıkaran yeni bir teknoloji sunmaktadır. Bu teknoloji sayesinde Meltblown dokusuz kumaş üreticileri %30 malzeme tasarrufuyla filtrasyon verimliliğinde büyük bir artış sağlarlar. Bu yöntem sayesinde bir çok uygulamada ek bir kurutmaya gerek kalmaz ve böylece çok düşük su ve enerji tüketimiyle hycuTEC, geleceğe hazır, sürdürülebilir bir teknoloji sunar.

Biyo bazlı Polimerlerle Dokusuz Kumaşlarda Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilir bir dokusuz kumaş üretmek isteyen herkes için biyo bazlı polimer PLA (poliaktik asit) bir alternatif oluşturmaktadır. Oerlikon Nonwoven Meltblown ve Spunbond teknolojileri, PLA gibi malzemelerin işlenmesi için çok uygundur. Neumünster merkezli tesis üreticisi, FILTECH’te örnek olarak PP’den üretilen geleneksel maskelerle eşdeğer koruma etkisine ve konfora sahip PLA’dan üretilmiş tıbbi ağız-burun maskeleri sunmaktadır.

Filtre Uygulamaları için Spunbond Çözümleri

Spunbond dokusuz kumaşlar, filtre malzemesi taşıyıcısı veya filtre malzemesinin kendisi olarak filtrasyon uygulamalarında gittikçe daha fazla önem kazanmaktadır. Özel siparişlere göre uyarlanabilen dokusuz kumaş yapısı sayesinde faklı işlevleri yerine getirerek müşteri gereksinimlerini en iyi şekilde hayata geçirebilmektedir. Farklı işlevler tek bir konumda da gerçekleştirilebilir.

Çift bileşenli eğirme yöntemi sayesinde tamamen yeni dokusuz kumaş tasarımları ve böylece bir malzemede çeşitli işlevlerin yerine getirilmesi mümkün kılınır. Çift bileşenli (Biko) eğirme yöntemi sayesinde farklı elyaf kesitleri üretilebilir.  Hammadde olarak hem standart işlenmemiş polimerler hem de biyo bazlı polimerler ya da geri dönüştürülmüş polyesterler kullanılabilir.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.