Yünsa Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devreden Metin Özdemir’e teşekkür plaketi takdim edilirken, şirketin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sürmegöz oldu.

  06 Ekim 2022 08:34 Perşembe
Yünsa Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Üst segment yünlü kumaş üretiminde Avrupa’da en büyük dünyada ise ilk beş arasında yer alan Yünsa, 2021 Yılı Olağan Genel Kurul toplantısını hissedarlarının yoğun ilgisi ve katılımıyla gerçekleştirdi. Şirketin 2021 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda üst yönetim ekibi paydaşlarla bir araya gelerek Yünsa’nın geçmiş yıl performansı ve gelecek dönem planları ile ilgili soruları yanıtladı.

Genel Kurul sırasında yatırımcıların sorularını yanıtlayan ve önerilerini dinleyen Mustafa Sürmegöz, “Genel Kurulumuz vesilesiyle bir araya gelme imkânı bulduğumuz hissedarlarımızın Yünsa’ya olan güvenini, inancını bizzat kendilerinden duymak; yatırımcılarımızın şirketimizi ne kadar sahiplendiğini görmek bizi mutlu etti ve yönetim olarak motivasyonumuzu daha da artırdı. Biz her zaman Türkiye’nin milli değeri Yünsa hepimizin dedik ve göreve geldiğimiz günden bu yana attığımız tüm adımlarda paydaşlarımıza bunu hissettirmek için çalıştık. Çalışmalarımızın meyvelerini aldığımızı görmekten mutluluk duyuyor, Genel Kurulumuza gelerek bizimle görüşlerini ve desteklerini paylaşan tüm ortaklarımıza teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle, paydaşlarımızın bu güvenini ve desteğini de arkamıza alarak, gelecekte daha da büyük başarılara imza atacağımıza gönülden inanıyorum” dedi.

‘’Karlılığımızı dörde Katlayacağız’’

Şirketin 2021 yılında yakaladığı büyüme ivmesinin yeni faaliyet döneminde artarak devam edeceğinin altını çizen Sürmegöz, “Yeni dönemde rekabette Yünsa’ya avantaj sağlayacak, üretim süreçlerinde verimliliği, esnekliği ve kaliteyi artıracak yatırımlara hız vereceğiz. 2022 yılında net satışlarımızda üç kat, net kârımızda ise yaklaşık dört kat büyüme elde ederek yılsonunda 1 milyar TL ciro, 100 milyon TL’nin üzerinde net kâr rakamına ulaşmayı hedeflediğimizi bu senenin başında açıklamıştık. Bu hedefimizi gerçekleştirme yolunda hızla ilerliyoruz. Bu ivmeyle devam edersek sene başında açıkladığımız kârlılık hedefini çok daha önce gerçekleştirebileceğimize inanıyorum” dedi.

24,5 milyon TL Temettü Dağıtılacak

Genel Kurul’da alınan karar ile 2022 yılında pay sahiplerine 24,5 milyon TL temettü dağıtılacağını ifade eden Sürmegöz, “Her fırsatta ifade ettiğim gibi, Yünsa yönetimi olarak, başta çalışanlarımız ve hissedarlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımız için değer yaratma gayesiyle çalışıyoruz. 2022 yılında 24,5 milyon TL temettü dağıtacağız. Zor dönemleri birlikte atlatıyoruz, güzel günleri de birlikte kutlayacak ve başarılarımızın sonuçlarını hep birlikte paylaşacağız” dedi.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.