Yünsa, Döşemelik Kumaş Koleksiyonuyla Yeni Pazarları Hedefliyor

Hometex Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı ev tekstilinde dünyanın lider firmalarını ağırladı.

  24 Ağustos 2022 08:11 Çarşamba
Yünsa, Döşemelik Kumaş Koleksiyonuyla Yeni Pazarları Hedefliyor

Yünsa fuarda ev ve ofis mobilyalarından dekoratif duvar kaplamalarına kadar birçok alanda kullanılan döşemelik kumaş serisini tanıttı. Dünyanın ilk beş üst segment yünlü kumaş üreticilerinden Yünsa, erkek ve kadın giyime yönelik yünlü kumaş üretiminin yanı sıra döşemelik kumaş segmentinde de büyümeyi hedefliyor. 17-21 Mayıs günlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Hometex Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı’nda döşemelik kumaş koleksiyonlarını sergileyen Yünsa, zengin renk ve desen çeşitliliğiyle her zevke hitap eden ve yenilikçi uygulamalarda farklı alanlarda kullanıma uygun çözümler sunan döşemelik kumaş koleksiyonlarını ziyaretçilerin beğenisine sundu.

“Döşemelik Kumaşlarda Yenilikçi Uygulamalar Sunuyoruz”

Şirketin döşemelik kumaş alanında çalışmaları hakkında bilgi veren Yünsa Genel Müdürü Mustafa Sürmegöz,“Döşemelik kumaşlarımızda ağırlıklı olarak yüzde yüz doğal ve sağlıklı bir ham madde olan yünü kullanıyoruz. Ancak aynı zamanda çeşitli sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik yün-poliamid, yün-polyester, polyester, geri dönüştürülmüş, güç tutuşur polyester ve güç tutuşan yünden oluşan kumaşlar da koleksiyonumuzda yer alıyor. Yünsa döşemelik kumaşları daha çok ofis ve ev mobilyalarında, perdelerde ve dekoratif duvar kaplamalarında kullanılıyor. Kalitesi ve performansı çeşitli testlerle kanıtlanmış olan ürünlerimiz ayrıca kamuya açık alanlarda; hastane, otel, sinema ve tiyatro salonları, havaalanı, restoran gibi özel çalışma alanlarında da tercih ediliyor. Bunların yanında toplu ulaşım sektörüne yönelik olarak otobüs, tren ve uçak içi kullanıma yönelik özel döşemelik koleksiyonlarımız da mevcut. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda yüksek muvakemet, güç tutuşma, leke tutmazlık, yağ-sıvı iticilik, renk solmazlığı, antiviral-antibakteriyel ve UV koruma gibi teknik özelliklere sahip, sektörel standartları karşılayan döşemelik kumaşlar sunuyoruz. Ayrıca Ar-Ge çalışmaları sonucunda ortam havasını temizleyen, sigara kokusunu absorbe eden, toz tutmayan ve içerdiği mikrokapsüllerle stresi azaltan kumaşlar gibi yenilikçi uygulamaları da sunabiliyoruz” dedi.

“Avrupa’da Döşemelik Satışlarımızı Artırmayı Hedefliyoruz”

Döşemelik kumaş alanında en büyük pazarlarının Amerika olduğunu belirten Sürmegöz, iç pazarda da büyük talep gördüklerini söyledi. Sürmegöz, “Bu yıl ilk kez katılacağımız Uluslararası Hometex Fuarı’nda iç piyasadaki ve yakın coğrafyadaki potansiyel müşterilerle bir araya gelerek bu alanda yeni iş birliği fırsatları yakaladık. Bu fuarın hemen ardından Almanya’da katılacağımız iki farklı fuarla da hem ev tekstili hem de havacılık alanında döşemelik kumaşlarımızı tanıtarak Avrupa’da döşemelik satışlarımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.