Sandler’den Yeni Nonwoven Yatırımı

2010 yılına göre büyüyen nonwoven talebi ve artan üretim firmaları yeni yatırımlara doğru cesaretlendiriyor. Nonwoven devlerinden olan Sandler meltblown üretimine yönelik yeni bir hat satın aldığını açıkladı.

  21 Mart 2013 02:51 Perşembe
Sandler’den Yeni Nonwoven Yatırımı

Küresel nonwoven üretiminde önde gelen firmalarından birisi olan Sandler, yeni bir üretim hattı satın aldı. Dört aylık bir montaj aşamasından sonra firmanın üretime başlaması bekleniyor. Firmanın mevcut VS 61 üretim hattının kapasitesinin de geliştirecek olan bu yatırım, meltblown media üretimini kapsıyor. Yeni yatırımın temel özellikleri arasında ise çeşitli termoplastik hammadde işleme imkanı farklı nozzle sistemi ile donatılmış olması göze çarpıyor.

Sandler firması 2003 yılından bu yana yaptığı yatırımlarla dikkati çekiyor. Son dönemdeki yatırımlarına bakıldığında spunlace tesisi dikkat çekiyor. 2003 yılında yapılan bu yatırım ile firma, tek kullanımlık kuru ve ıslak mendil üretimine odaklanıyor. 2005 yılına gelindiğinde ise otomotiv, filtrasyon ve döşemelik mobilya için yeni bir üretim hattı kurdu. 2006 yılında da bu hatta benzer bir kapasite artışı sağlandı. 2007 yılında ise ikinci bir karde spunlace hattı yatırımı yapıldı. 2010 yılına gelindiğinde ise karde spunlace hattında kapasite artırımı için çalışmalar yürütüldü. Bunun dışında aynı yıl, “werk 4” ile yeni bir tesis kuruldu. 1879 yılında Christian Heinrich Sandler, tarafından kurulan firma, ilk olarak döşemelik mobilyalarda kullanılmak üzere parça üretimi yaptı. 133 yıllık bir geçmişe sahip olan firma küresel alanda da en büyük 10 nonwoven üreticisi arasında yer alıyor. Firma Avrupa’nın ilk 5 üreticisinden birisi olarak da öne çıkıyor.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.