Yeni Pazarlar Hedefleyen Mogul, Ciro ve Karlılıkta Artış Bekliyor

Mogul Genel Müdürü Serkan Göğüs, “Mogul olarak ihracat ağırlığımızı korumak ve yeni pazarlar açmak ve özellikle Madaline satışlarının artmasıyla ciro ve karlılıkta artış bekliyoruz” diyor.

  20 Mart 2019 00:00 Çarşamba
Yeni Pazarlar Hedefleyen Mogul, Ciro ve Karlılıkta Artış Bekliyor

Mogul Tekstil, 1997 yılında Gaziantep’te kuruldu. Bir aile şirketi olan firmanın faaliyet alanı nonwoven kumaşlar, kompozit kumaşlar ve bunlardan mamul bazı bitmiş ürünlerin üretim ve satışıdır. Mogul Tekstil’in yönetim merkezi ve 1. üretim tesisi 12 bin metrekare açık alan ve 10 bin metrekare kapalı alan üzerinde Gaziantep 2.Organize Sanayi Bölgesi’nde yer almaktadır. Firma, diğer bir tesisini yurtiçi satışlar ve depolama için 2002 yılında İstanbul Bayrampaşa’da hizmete açtı. 20 bin metrekarelik ikinci üretim tesisi Gaziantep 3.Organize Sanayi Bölgesi’nde 2007 yılında üretime açıldı. Lüleburgaz’da 56 bin metrekare alanda yeni tesis yatırımı başlatıldı ve 2016 yılının ikinci çeyreğinde ilk üretim hattı devreye girdi. 3 tesiste yaklaşık 450 çalışan istihdam edilmektedir. Konuyu Mogul Genel Müdürü Serkan Göğüs ile değerlendirdik.

Mogul’un Ürün Portföyü

Serkan Göğüs, Mogul’ün ürün portföyünü; “Mogul’un makine portföyünde spunlace, PP spunbond, Pet spunbond, bikomponent pet, mikrofilament, spunlace, meltblown, SMS ve kompozitler (SM-MMM-SMM), extrüzyon kaplama/lamine hattı, Peva Film hatları bulunuyor” şeklinde açıkladı. Ürünlerinin sektörel dağılımını ise, “Kumaş temin edilen ana sektörler arasında temizlik bezi, ıslak mendil, inşaat sektörü, yağ emici ürünler, filtrasyon, kaplama/laminasyon astarları, mobilya/yatak sektörü, ambalaj, otomotiv, ziraat, hijyen, medikal, kablo izolasyonu, elektrik süpürgesi toz torbası, yumuşatıcı pedler yer almaktadır. Mogul, Türkiye’de spunbond, meltblown, bikomponent, mikrofilament ve SMS üretimini ilk başlatan firma ” olarak ifade etti.

Çığır Açan Madaline® Kumaş

Madaline® ile ilgili Göğüs şu bilgileri verdi: “Mogul tarafından patentle üretimi yapılan ve dünyadaki bu konuda 2 tesisten birinde üretilen Madaline®; dokunmamış kumaşlara yeni ve gelişmiş performans kazandırıyor. İnsan saçından 100 kat daha ince sonsuz mikrofilamentler, çok yönlü dayanıklılığa sahip uniform ve tüylenmeyen bir kumaş elde edecek şekilde suyla iğnelenir. Madaline® diğer dokunmamış kumaşlardan oldukça farklı özelliklere sahip yeni ve cazip bir kumaştır. Madaline®, hafif ve kompakt oluşu, iyi bir nem yönetimi ile birlikte nefes alabilir oluşu, tüylenmemesi, iyi bir ısı yalıtımı sağlaması ve çabuk kuruması gibi benzersiz ve cazip özelliklere sahip çığır açan bir kumaştır. Gelişmiş performansı sayesinde Madaline® normalde geleneksel tekstil ürünleri veya mikrofiber kumaşlarla yapılan uygulamalarda kullanılabilir. Ev Tekstil Ürünleri, Kıyafet, Temizlik, Hijyen ve Tıbbi Alanlar, Teknik Ambalajlama, Grafik ve baskı zemini, Otomotiv ve Havacılık, Akustik, Filtreleme, Gıdayla Temas, Etiketler geniş uygulama alanlarından bazılarıdır. Güneşten Korunma Madaline®, toz akarı alerjisi hastalarına tam rahatlama ve tahtakurularının yayılmasına karşı koruma sağlayan doğal olarak hipoalerjenik bir üründür. Dünya çapında tanınan ECARF Madeline®’e 'Alerji Dostu Ürünler ve Hizmetler' sertifikası vermiştir. Madaline®’in üretim prosesi çevre dostudur çünkü geri dönüştürülmüş su kullanır, CO2 emisyonları ihmal edilebilir düzeydedir ve geleneksel tekstillere kıyasla daha az enerji kullanır. Madaline®, performans odaklıdır ve bu nedenle de geleneksel tekstillerle kıyaslandığında benzer performansa ulaşmak için daha az kumaşa ihtiyaç duyulur. Mogul, EN ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001, ISO 13485, ISO 22716 ve ISO 50001 kalite belgelerine sahiptir. Ayrıca Oekotex, FSC/PEFC, ECARF sertifikasyonları mevcuttur.”

Mogul’un Temel Değerleri

Mogul Tekstil’in çalışmalarında temel değerlere büyük önem verdiğini ifade eden Göğüs, “Yüksek kaliteli müşteri servisi ve müşteriye yakın olarak müşteri memnuniyeti ve devamlılık sağlamak, uzun vadeli işbirlikleri oluşturmak, inovasyon ve çeşitlendirme, sürdürülebilirlik ve iş etiği Mogul’un temel değerleridir” dedi. Mogul’un tercih edilmesindeki en önemli etkenle ilgili olarak Mogul Tekstil Genel Müdürü Serkan Göğüs, “Şirketin uluslararası saygınlığı yüksek olan, Türkiye’de ilklere imza atan, zengin ürün çeşitlerine sahip olan, know-how ve tecrübe birikimi yüksek bir firma olmasıdır. Firma, müşterinin farklı ihtiyaçlarını tek elden karşılıyor, müşteri odaklı hizmet anlayışı sunuyor, yüksek ürün kalitesi sağlıyor” dedi.

Mogul’un İhracat Çalışmaları Avantaj Yaratıyor

Mogul’un Genel Müdürü Serkan Göğüs, 2018 senesini değerlendirirken, 2019 beklentilerini de açıkladı. Göğüs, genel olarak 2018’de Türkiye’deki ekonomik şartların ve artan döviz kurlarının üreticileri zorladığını ifade etti. Mogul’un yaklaşık yüzde 70 ihracat çalışmasının avantaj yarattığını vurgulayan Serkan Göğüs, sonuç olarak 2018 yılını 2017’ye yakın olarak değerlendirirken 2019 yılının da zorlu olacağını söyledi. Serkan Göğüs; “Mogul olarak ihracat ağırlığımızı korumak, yeni pazarlar açmak ve özellikle Madaline satışlarının artmasıyla ciro ve karlılıkta artış bekliyoruz.” İfadesini kullandı.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.