Ekoteks Standartlarını Globale Taşıyor

Ekoteks ile Almanya merkezli Otto Group Hermes Hansecontrol arasında mutabakat anlaşması imzalandı.

  27 Haziran 2018 01:00 Çarşamba
Ekoteks Standartlarını Globale Taşıyor

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) iştiraki Ekoteks ile Almanya merkezli Otto Group Hermes Hansecontrol arasında işbirliğini öngören bir protokol imzalandı.

Gerçekleştirilen imza töreninde konuşan İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe, ‘Made In Turkey’ etiketli ürünlerin tüm dünyada güvenle alınabilmesi için gerekli altyapıyı oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Ekoteks’in her geçen yıl hizmet alanını genişlettiğini vurgulayan Gültepe, “Uluslararası ölçekteki firmaların büyük bölümü, global geçerliliği olmayan laboratuvarlarla çalışmıyorlar. Ekoteks, küresel ölçekte ilk işbirliğini 5 yıl önce ABD merkezli Modern Test Servisi (MTS) ile başlattı. Hermes ile imzalanan protokolle dünyaya açılma konusunda çok daha büyük bir adım atmış bulunuyoruz. Protokol sayesinde Ekoteks, İngiltere’den Avusturalya’ya, Çin’den Almanya’ya kadar birçok ülkede Hermes ile işbirliğine gidecek. İki laboratuvar arasında gerekli durumlarda müşteri paylaşımı yapılabilecek. İhracatçı ve ithalatçılarımız bu işbirliği sayesinde dünyanın birçok ülkesinde hem çok daha hızlı hem güvenilir hem de çok daha ekonomik ürün testi yaptırma imkânına kavuşacaklar.” açıklamalarına yer verdi.

“Birlikte Fark Yaratabiliriz”

Hermes CEO’su Lutz Lehmann ise Ekoteks ve Hermes’in aynı hedefe yürüdüğünü belirterek, “Birlikte farklılık yaratabiliriz. Tedarik zinciri gittikçe daha karmaşık bir hal alıyor. Ürünlerin test edilmesinin yanında denetim, sosyal uygunluk ve çevre dostu üretim gibi konular tedarik zincirinin öncelikli konuları arasında bulunuyor. Bu nedenle bilgi birikimin paylaşılmasını çok önemsiyoruz.” dedi.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.