Eroğlu Holding’ten 20 Milyon Dolarlık Yatırım

Aksaray’daki mevcut konfeksiyon fabrikasına20 bin metrekare ilave yapan Eroğlu Holding, yine Aksaray’daki fabrikasına entegre olarak 50 bin metrekare kumaş üretim fabrikası kuracak.

  12 Haziran 2017 01:00 Pazartesi
Eroğlu Holding’ten 20 Milyon Dolarlık Yatırım

İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde 2016 yılı verilerine göre 51 basamak birden yükselen Eroğlu Holding bünyesindeki Eroğlu Giyim, Türk ve dünya markalarına yılda toplam 17 milyon adet üretim yapıyor. Çorlu, Aksaray ve Mısır’da fabrikaları bulunan Eroğlu Giyim, son olarak Aksaray’daki fabrikasına 20 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi.

Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Faaliyet gösterdiğimiz denim kumaş üretimi, konfeksiyon ve perakende alanlarında ülkesi için katma değer yaratan büyük bir sanayi kuruluşu sıfatıyla, tekstil sektöründeki en büyük ihracatçılardan biri olmaktan büyük gurur duyuyoruz.” dedi.

Aksaray’daki Fabrikaya 20 Milyon Dolarlık Yatırım

Eroğlu Giyim’in bugün geldiği noktada tekstil sektöründe ülkemizin en büyük ihracatçı firmalarından biri konumunda olduğun Nurettin Eroğlu, “Çorlu, Aksaray ve Mısır’daki fabrikalarımızla kendi markalarımız Colin’s ve Loft dışında yurt içi ve yurt dışında pek çok global da markaya hizmet veriyoruz.” dedi.

Eroğlu Giyim’in Aksaray’daki fabrikasına 20 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdiklerini desözlerine ekleyen Nurettin Eroğlu şunları söyledi: “Aksaray’daki mevcut konfeksiyon üretimi bölümüne 20 bin metrekare ilave yaptık. Ayrıca yine Aksaray’daki Eroğlu Giyim’in mevcut fabrikasına entegre olarak 50 bin metrekare kumaş üretim fabrikası kuracağız."

Temelleri 34 yıl önce 6 makinelik küçük bir konfeksiyon atölyesi ile atılan şirketin bugün Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasına girerek ülke için katma değer üretmesinden büyük gurur duyduklarını vurgulayan Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, “Dünyanın lider markalarına üretim yapan Eroğlu Giyim‘in yıllık üretimi 17 milyon adede ulaştı. Eroğlu Holding olarak tarladan toplanan pamuktan ipliğe, iplikten denim kumaşa, oradan konfeksiyona ve ürünün son tüketicinin eline ulaştığı mağazacılığa kadar uzanan tekstil zincirinin tüm halkalarında var olan tek grubuz.”dedi.

Eroğlu Holding, tekstil alanında bugün yurtiçinde ve yurtdışında Türkiye dahil 38 ülkede toplam 600’ü aşkın mağaza ve 5 üretim tesisiyle faaliyet gösteriyor. Holding’in geçtiğimiz yıl 1 milyar 300 milyon dolar seviyesinde kaydedilen konsolide cirosunda tekstil şirketlerinin payı yüzde 80 olarak gerçekleşti. Cirosunun yaklaşık yüzde 60’lik kısmı yurtdışında bulunan şirketlere ait olan Eroğlu Holding, şu anda dünya tekstil pazarında dikkat çekici bir paya sahip.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.