Hazır Giyim Konferansı Başarı ile Gerçekleştirildi

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) tarafından düzenlenen 16. İstanbul Hazır Giyim Konferansı'nda dünyanın en büyük alım gruplarıyla yerli üreticileri ‘B2B İkili İş Görüşmeleri’ nde yer aldı.

  04 Aralık 2023 08:58 Pazartesi
Hazır Giyim Konferansı Başarı ile Gerçekleştirildi

50’nin üzerinde alım grubu ile 110 üretici firmanın katıldığı etkinlikte yaklaşık 1500 görüşme gerçekleştiğini söyleyen TGSD Başkanı Ramazan Kaya, “Bu yıl konferansımızın da ana teması olan ‘Dönüştürücü Yolculuk’, tek taraflı olmayan, stratejik partnerlikler ile tamamlanabilecek bir süreç. Türk firmalarımız da bu buluşmada özellikle yeşil dönüşüm ve sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını alım gruplarına anlatarak, yeni iş birlikleri için sağlam temeller attı” dedi.

Hazır giyim sektörünün en büyük buluşması olan 16. İstanbul Hazır Giyim Konferansı tamamlandı. Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) tarafından düzenlenen iki günlük konferansın ilk gününde sektörün gündemindeki konular, yurt içi ve yurt dışından sektör temsilcileri ve profesyonellerinin katılımıyla ele alınırken, ikinci gün ise ‘B2B İkili İş Görüşmeleri’ne ayrıldı. B2B görüşmelerde 50’nin üzerinde alım grubu, Türkiye’nin dört bir yanından 110 yerli üreticiyle bir araya geldi.

Ramazan Kaya: ''Uzun Yıllar Devam Eden İş Birliklerinin Temelini Atıyoruz''

İkili iş görüşmeleri kapsamında yaklaşık 1500 görüşme gerçekleştiğini söyleyen TGSD Başkanı Ramazan Kaya, “Sektörümüzün her yıl heyecanla beklediği İstanbul Hazır Giyim Konferansı kapsamında bu yıl da yalnızca hazır giyimin bugününü ve geleceğini konuşmakla kalmadık, aynı zamanda uzun yıllar devam eden iş birliklerinin de temellerini attık. Bu yıl alım gruplarının yanı sıra Türkiye’de faaliyet gösteren büyük e-ticaret sitelerinin de katıldığı görüşmeler son derece verimli geçti. Yerli üreticilerimiz özellikle sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşüm alanında yaptıkları çalışmalar hakkında alım gruplarının temsilcilerine bilgi verdi” dedi.

''Tüm Ekosistem Dönüşüme Uyum Sağlamalı''

Sektördeki dönüşüm sürecinin tek taraflı olamayacağına dikkat çeken Kaya şöyle devam etti; “Bu yılki konferansımızın teması ‘Dönüştürücü Yolculuk’tu. İş modellerinin, tüketici beklentilerinin hızla değiştiği bu süreçte dönüşümün kaçınılmaz olduğunu konuştuk, tartıştık. Ancak dönüşümün başarıyla gerçekleşmesi için yalnızca üreticilerin değil tüm ekosistemin ve değer zincirinin bu dönüşüme uyum sağlaması gerektiği de bir gerçek. Bu kapsamda üreticilerimiz ile alım gruplarının stratejik partnerlikleri büyük önem taşıyor. Biz de TGSD olarak sektörün tüm oyuncularını bir araya getirip, bu iş birlikleri için uygun koşulları sağladık.”

TGSD Hakkında

Türkiye’nin en köklü sektörel derneklerinden biri olan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) 1976 yılında kuruldu, 2003 yılı tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile de kamu yararına dernek statüsü kazandı. Türkiye hazır giyim ihracatının yüzde 60’ını gerçekleştiren 450’yi aşkın üyesiyle sektörün tüm değer zincirinin temsiliyetine sahip olan TGSD, sektörün kapsayıcılığı en yüksek STK’sı olma özelliğini taşıyor. Hazır giyim sektörünün kurumsallaşıp, inovasyon ve sürdürülebilirlik konusunda kararlılık göstererek, ürün ve hizmet kalitesiyle dünya markası haline gelmesi, dijital ve yeşil dönüşüm odağında tüm süreçlerini yenilemesi ve büyük ölçekli yatırımlar yapması için liderlik eden Dernek, TGSD Gelişim Akademisi ile de sektörün rekabet gücünü artırmayı hedefliyor. TGSD ayrıca 2008 yılından günümüze her yıl aralıksız olarak düzenlediği ve uluslararası takvimlerde de yer alan İstanbul Hazır Giyim Konferansı ile de sektörün nabzını tutuyor.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.