Elyaf Endüstrisindeki Gelişmeler Dornbirn’de Konuşulacak

Dornbirn Suni Elyaf Kongresi (Dornbirn-MFC), 100'den fazla uzmanın yapacağı sunumlarla elyaf endüstrisindeki gelişmeleri ele alacak.

  12 Temmuz 2017 01:00 Çarşamba
Elyaf Endüstrisindeki Gelişmeler Dornbirn’de Konuşulacak

Suni elyaf çalışmalarının en etkili organizasyonlarından biri olan Dornbirn-MFC, 13-15 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 56. Edisyonunda suni elyaf endüstrisindeki yenilikçi ve çevreci uygulamaları yakından tanıtacak.

Dornbirn-MFC her yıl, yüzde 80'i Avrupa, yüzde 15'i Asya ve yüzde 5'i Amerika'dan olmak üzere, 30'dan fazla ulustan 700'ü aşkın katılımcıyı ağırlıyor.  Yapılmakta olan kayıtlar, katılımcı sayısının 2017 yılında biraz daha artacağını gösteriyor. 100'den fazla uzmanın yapacağı sunumlarda; elyaf inovasyonları, sağlık ve hijyen uygulamaları için elyaflar, tekstil ve nonwovenlar, koruyucu uygulamalar için elyaflar, spor ve eğlence amaçlı kullanılan elyaflar, tekstil ve konfeksiyon konularına yer verilecek.

Ulm Üniversitesi Profesörü ve Forschungsinstitut Für Anwendungsorientierte Wissensverarbeitung (Uygulama Odaklı Bilgi İşlem Araştırma Enstitüsü) Başkanı olan Radermacher "Globalleşme, Sürdürülebilirlik, Gelecek - Bizim için hala umut var mı?" konusunu ele alacak. Veolia Water Technologies /ABD'den Buisson, "Su Yönetimi Alanında Yenilikçi Lifler ve Tekstiller" konusundaki beklentilerine değinecek ve Avrupa Sentetik Lif Birliği CIRFS Başkanı Dr. Meierkord  "Sentetik Liflerin Küresel Kaynakların Dengeli Kullanımına Katkısı" üzerine bir sunum gerçekleştirecek.

Elyaf İnovasyonları Alanında Sunumlar Dikkat Çekiyor

Katılımcıları elyaf inovasyonları alanında "deniz çöpü (mikro plastikler)" üzerine Almanya'dan yapılacak üç sunum ve geri dönüşüm, biyopolimerler, yüksek performanslı lifler üzerine yapılacak değerlendirmeler de dahil olmak üzere bir dizi ilgi çekici sunum bekliyor.  Sağlık ve hijyen uygulamaları alanında yaşanan son gelişmeler, hem hastane ve genel sağlık hem de implantoloji açısından tartışılacak.  Büyük markaların yanı sıra, sağlık alanında faaliyet gösteren saygın özel markalar da etkinlikte temsil edilecek.

Koruyucu uygulamalarla ilgili NASA'dan (ABD) bir konuşmacı tarafından yapılacak olan sunum uzay araştırması kapsamında alev geciktirici tekstil elyaflarına değinecek. Dünya çapında tanınmış bir koruyucu giysi imalatçısının temsilcisi ise, son gelişmelerden ve ayrıca upstream işlem aşamalarında yer alan gerekliliklerden bahsedecek. Spor ve eğlence giyimi alanında ise yenilikçi outdoor markası VAUDE ve küresel üretici MAS Holding ve endüstri ve araştırma temsilcileri, fonksiyonellik ve ekolojik üretim yöntemleri hakkında sunum yapacak. Ayrıca geçen yıl büyük bir başarı yakalayan "Genç Bilim Adamları Forumu" da yine bu yıl gerçekleştirilecek etkinlikler arasında yer alıyor.

Dornbirn-MFC,  Vorarlberg Ekonomi Odası ile olan işbirliğini bu edisyonda da arttırmaya devam ediyor. Lenzing AG,  CIRFS ve Almanya Kimyasal Elyaflar Birliği IVC, yılda bir defa yapılan bu etkinliğin öncüleri arasında yer alıyor. Etkinliğin diğer sponsorları arasında ise ADVANSA (D), AVANTEX, CHT Beitlich (D), Dralon (D), Ecoplus. Niederösterreichs Wirtschaftsagentur GmbH (A), EDANA (B), Fisipe (P), Gherzi Textil Organisation (CH),Glanzstoff Industries (A), Groz Beckert (D), IFG Asota (A),IKV Innovative Kunststoffveredlung (D), Kunstuniversität Linz (A), Land Vorarlberg (A), Märkische Faser (D), Oerlikon Textile (D),Saltex (A), Saurer AG(CH), Smart Textiles Plattform (A),Stadt Dornbirn (A), SYNGROUP (A), WISTO – Wirtschaftsstandort Vorarlberg GmbH (A) ve WKO Wirtschaftskammer Vorarlberg (A) yer alıyor.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.