Nazar Tekstil’den Yeni Yatırım

Kahramanmaraş merkezli kompakt pamuk ipliği üreticisi Nazar tekstil kapasitesini artırıyor. Eylül ayında tamamlanması planlanan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

  26 Nisan 2021 08:58 Pazartesi
Nazar Tekstil’den Yeni Yatırım

1993 yılında Kahramanmaraş’ta kurulan Nazar Tekstil  70 bin m²’lik arazide toplam 45.bin m² kapalı alanda üretim yapmaktadır. Üretiminin büyük çoğunluğunu ihraç eden Nazar tekstil Portekiz, İtalya, Macaristan ,Çekya ve Portekiz başta olmak üzere Avrupa’nın neredeyse tümünü kendine pazar olarak belirlemiş durumda.

350’ye yakın çalışanı ile günlük 55 ton iplik üreten Nazar tekstil İSO tarafından hazırlanan ikinci 500 Büyük firma listesinde 257. Sırada yer alıyor.

Son dönemde artan taleplere cevap verebilmek için kapasite artırımına giden firma %12 lik kapasite artışını Eylül ayında gerçekleştirilecek makine montajları ile tamamlamış olucak.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.