Lenzing, Otelcilik Sektöründe Kalite Standartlarını Yükseltiyor

Lenzing, TENCEL™ elyafları ile otelcilik sektöründe kullanılan tekstillere yüksek kalite standartları getiriyor.

  29 Mayıs 2017 01:00 Pazartesi
Lenzing, Otelcilik Sektöründe Kalite Standartlarını Yükseltiyor

Avusturya merkezli Lenzing Grubu, TENCEL™ markalı liyosel elyaflar ile otelcilik sektöründe yatak tekstillerinin standartlarını değiştiriyor. Lenzing, endüstriyel kumaş sektöründe uluslararası ortaklar ve yatak tekstili üreticileriyle birlikte uzun yıllara dayanan ürün geliştirme faaliyetleri başarıya ulaştı. Sonuçlar ilk kez Frankfurt'ta düzenlenen 2017 Heimtextil Fuarı’nda ve Türkiye’de gerçekleştirilen Evteks 2017’de sergilendi. Evteks 2017 Fuarı’nın açılışı öncesinde Wow İstanbul Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Lenzing Ev ve İç Mekân Direktörü Susanne Jary, "Yoğun çabalarımızın ardından otelcilik sektörüne yönelik mükemmel yatak tekstilleri geliştirdik. Artık iş veya sağlık seyahatine çıkanlar da TENCEL™ elyaflı ürünleri deneyebilecek" dedi. Jary, "TENCEL™ elyaflarını endüstriyel çamaşırhanelere uygun hale getirmek hiç de kolay bir iş değildi. Sektör ortaklarıyla yıllar süren işbirliğinden sonra otel çamaşırlarının endüstriyel çamaşırhanelerde temizlenmesi için teknik öneriler geliştirildi." sözlerine yer verdi.

TENCEL™ elyafları ile hazırlanmış tekstillerin otellerin dışında da tercih edildiğini sözlerine ekleyen Jary, “Misafirler otellerde TENCEL™ elyaflarını doğrudan deneyebiliyor, böylece kendilerine iyi bir his veren bu elyaftan yapılan ürünleri evlerinde de tercih ediyor.” dedi. Sektördeki fırsatların, hem otelcilik hem de son tüketici pazarı açısından cazip olduğuna değinen Jary, TENCEL™ elyafının uygulama alanlarının genişletilmeye devam edeceğini vurguladı.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.