Birinci Sınıf Islak Mendiller

Procter & Gamble ve Oerlikon Nonwoven - Teknoweb Materials'ı Phantom platformunu dünya çapında pazarlamak ve satmak için özel bir lisans anlaşması yaptı.

  16 Kasım 2020 09:30 Pazartesi
Birinci Sınıf Islak Mendiller

Hibrit dokunmamış kumaşlar için patentli işlem, ıslak ve kuru mendil üretmenin yeni ve esnek yollarını sunmak için hem hava serim hem de spunmelt teknolojilerinin en iyi yönlerini bir araya getiriyor. Phantom teknolojisi genel performansı artırırken, kaynakları ve maliyeti düşürerek ek avantajlar sunuyor. Özel lisans, Oerlikon Nonwoven - Teknoweb Materials'ın , Procter & Gamble tarafından geliştirilen patentlere, uzmanlığa ve pilot hatlara tam erişim kazanmasını sağlar. Procter & Gamble'daki araştırma ve geliştirme ekibi, Oerlikon Nonwoven'ı desteklemeye devam ediyor. Teknoweb Materials, bu teknolojiyi dünyanın dört bir yanına dağıtıyor. Buna ek olarak, Oerlikon Nonwoven - Teknoweb Materials, bu işlemi iyileştirerek kendi Levra teknolojisine dahil etti. Bu teknoloji, daha düşük yatırım maliyetleriyle özel üretim hacimleri sunan ancak gelecekte özel Phantom modeline yükseltilmeye de uygun olan giriş seviyesi bir seçenektir.

Düşük Maliyetli Kaliteli Ürünler
Phantom teknolojisi esasen, hibrit substratlar üretmek için geliştirilmiştir. Spunmelt ve hava serim işlemleri; selüloz elyafları, pamuk gibi uzun elyafları ve hatta tozları polimer elyaflarla eşi benzeri görülmemiş şekillerde birleştirmek için tek bir aşamada birleştirilir. Bu teknoloji, piyasadaki önceki işlemlere kıyasla kaynaklar, performans ve maliyet açısından bariz avantajlara sahiptir. Su ile bağlamayı ortadan kaldırdığı için artık malzemeyi kurutmaya gerek yoktur. İşlemi ayarlamak; yumuşaklık, mukavemet, kir emilimi ve sıvı emilimi gibi ilgili ürün özelliklerini optimize edebilir. Sonuçta bu, ürünün kalitesini de artırmaktadır. Kesintisiz ve ayrı elyafların daha özgür bir biçimde formüle edilebilmesi, daha esnek ve emici yapıların ve son derece yüksek tekstüre malzemelerin kullanılmasına izin verir. Islak mendiller, elleri daha fazla korurken yumuşak bir dokuya da sahip olur. Karışıma pamuk veya sentetik  elyaf gibi doğal alternatifler eklenebilmesine rağmen, malzemenin %90'a kadarı hamur elyaflarından oluşabilir. Phantom teknolojisi, aynı zamanda çocuk bezleri veya fempro gibi ürünlerin emici iç kısımlarında da pratik bir uygulama alanı buldu.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.