Yünsa 2017’de Zarardan Kara Geçti

2016 yılını zararla kapattığını açıklayan Yünsa, 2017 yılında cirosunda artış sağlayarak yılı 14.8 milyon TL net kar ile bitirdiğini duyurdu.

  27 Mart 2018 01:00 Salı
Yünsa 2017’de Zarardan Kara Geçti

Yünsa, 2017 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Yünsa’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre şirketin cirosu, bir önceki yıla göre yüzde 20 artış ile 247 milyon TL’den 297,6 milyon TL’ye ulaştı. Şirket 2016 yılında açıkladığı 34,1 milyon TL net dönem zararından 14,8 milyon TL net kara geçiş sağladı.

Yünsa’nın 2017 finansal sonuçlarını değerlendiren Yünsa Genel Müdürü Nuri Refik Düzgören, “2017 yılında ciromuzu yüzde 20 oranında artırmayı başardık. Öncelikle işletme sermayesini iyi yöneterek büyümeye ve işletme içerisindeki verimsizlikleri ortadan kaldırmaya odaklandık. Başlatılmış olan TPM faaliyetlerinin işletmenin tümüne yayarak verimli üretim performansımızı artırdık. Ayrıca karsız satışları azaltıp, karlılık odaklı satış hedeflerini gerçekleştirdik. Bu gelişmeler neticesinde zarardan kara geçtik. Son yedi yılda Ar-Ge’ye 38 milyon TL yatırım yaparak Ar-Ge ve inovasyonla büyümemizi sürdürüyoruz.” dedi.

2017 yılında Yünsa’nın ihracat oranları hakkında da bilgi veren Düzgören, ihracat gelirini yüzde 19 artırdıklarını belirterek, “Bugün elliden fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Türkiye’de ise sektörümüzdeki ihracatın yüzde 70’ini gerçekleştiriyoruz. Yıllık ciromuzun 2/3’ünü ihracat oluşturuyor ve dünya toplam kumaş pazarının yaklaşık yüzde 5’ini karşılıyoruz.” diye konuştu. 2018 hedeflerinden söz eden Düzgören, “Şu an nispeten daha küçük hacimlerle çalıştığımız Uzak Doğu’da genişlemek 2018’de ana stratejimiz. Başta Japonya olmak üzere Güney Kore ve Singapur gibi ülkelerde de ihracattaki payımızı artırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.