Tekstil Mühendisliği Eğitimine KMTSO’dan Destek

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ile KSÜ arasında Eğitime Destek Burs Protokolü imzalandı. Yapılan işbirliği ile tekstil mühendislerin yetişmesi hedefleniyor.

  21 Ocak 2021 09:05 Perşembe
Tekstil Mühendisliği Eğitimine KMTSO’dan Destek

KSÜ Tekstil Mühendisliği Bölümü'nü nitelikli öğrencilerin tercih etmesini sağlamak amacıyla Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) arasında Eğitime Destek Burs Protokolü imzalandı. Yapılan işbirliği ile tekstil üretiminde öncü olan Kahramanmaraş’ta bilgi, beceri ve donanım sahibi tekstil mühendislerinin yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla öğrencilere burs verilmesini hedeflendi.

Bu kapsamda sağlanacak olan burs, ilk 15 tercihinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü'nü tercih eden öğrenciler içerisinden, ilk 10 öğrenciye verilecek. Protokol imza törenine KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu, KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı ve KMTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Tanrıverdi katıldı.

Balcıoğlu, “Geçen yıl TİM ile birlikte tekstil bölümü öğrencilerimizin belirli kriterler çerçevesinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ni tercih etmeleri halinde öğrencilerimize burs verileceği sözü verilmişti. Bu kriterlere uyan arkadaşlarımız bu yıl eğitimlerde burayı tercih ettikleri için öncelikle teşekkür ediyoruz. Tekstilin deryası olan bir kentte önünüzün çok açık olduğu yalnızca kitapları okuyup, geçer not almanızın ötesinde laboratuvarları daha çok kullanmanızı ve işimizin diğer adının moda olduğunu ve hep yeni şeylere ihtiyaç olduğunu unutmamanızı diliyorum. Bu yıl bursa hak kazanan 8 öğrencimiz var” dedi.

KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı ise, “KSÜ Tekstil Mühendisliği öğrencilerimize bu protokol kapsamında burs verilecek. Hepimizin bildiği gibi Kahramanmaraş Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda tekstil bölümümüz var. Burada ara elaman yetiştiriyoruz. Daha sonra da tekstil mühendisliği bölümümüz kuruldu. Tekstil sektöründe en önde gelen illerimizden birisi de Kahramanmaraş. Kentimizde teknik eleman ihtiyacını karşılamak ve yetenekli öğrencilerimizin tekstil mühendisliğine gelmesi için geçmiş yıllarda KMTSO ile bir protokol imzalamıştık. Tabii bu protokolün her yıl yenilenmesi gerekiyor. Başkanımız da bu konuda Kahramanmaraş için ellerinden gelen destekleri vereceklerini ifade etti” şeklinde konuştu.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.