Çalık Denim 3. Kez Platin Ödülü Kucakladı

Premium denim üreticisi Çalık Denim, İTHİB’in ‘İhracatın Liderleri Ödülleri’nde üçüncü kez platin ödülün sahibi oldu.

  17 Nisan 2018 01:00 Salı
Çalık Denim 3. Kez Platin Ödülü Kucakladı

Malatya'da 1987 yılında 111 milyon dolarlık yatırımla kurulan Çalık Denim, dünyada premium denim üretiminde ilk 10 arasında yer alıyor. Özellikle denim kumaş, gabardin ve iplik üreten ve üretiminin yüzde 50’den fazlasını ihraç eden Çalık Denim’in yıllık kumaş üretim kapasitesi 44 milyon metreye ulaştı. Çalık Denim, İTHİB tarafından düzenlenen ‘İhracatın Liderleri Ödülleri’nde üçüncü kez Platin Ödül aldı.

Premium denim üretiminde dünyanın en büyük 10 firması arasında yer alan ve 40’tan fazla ülkeye ihracat yapan Çalık Denim, ülke ekonomisine sağladığı katkılardan dolayı İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) tarafından ödüllendirildi. Şirket, ‘İhracatın Liderleri Ödülleri’nde üçüncü kez Platin Ödülü almaya hak kazandı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katılımıyla törende ödülü, Çalık Denim Genel Müdürü Hamit Yenici aldı.

Çalık Denim, sektördeki 30 yıllık tecrübe ve ticaret bilgisiyle başta öncelikli pazarları Avrupa ve Amerika olmak üzere 4 kıtada 40'ın üzerinde ülkeye direkt kumaş ihracatı gerçekleştiriyor. Yenici, Türkiye’nin en fazla ihracat yapan 200 şirketi arasında yer aldıklarını belirterek denim pazarı için büyük önem taşıyan ülkelerin tamamında güçlü bir konuma sahip olduklarını söyledi. Çalık Denim, önümüzdeki dönemde yapacağı çalışmalarla global alandaki varlığını güçlendirmeyi ve Türk Malı’nın kalitesini daha geniş kitlelere duyurmayı hedefliyor. Çalık Denim, ayrıca Diesel, Tommy Hilfiger, Topshop, Guess, Banana Republic, H&M, Zara, Mavi, Colin’s gibi dünya markaları için üretim gerçekleştiriyor.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.