TMAS Üyesi Texo AB, ITMA’da

Bu ay Barcelona’da gerçekleşecek olan ITMA 2019’da, İsveç tekstil makineleri birliği TMAS üyesi Texo AB, kağıt makinesi giyim üretimi için uzmanlaşmış dokuma makinelerine talep artışı olduğunu bildirdi.

  12 Haziran 2019 00:00 Çarşamba
TMAS Üyesi Texo AB, ITMA’da

Texo Başkanı Anders Svensson; “Şaşırtıcı bir şekilde, Çin bizim en büyük tek pazarımız ve kağıt üretim endüstrsisi yavaş yavaş Asya’da gelişmeye başladı, şu anda hem uzun zamanlı Kuzey Amerikalı ve Avrupalı müşterilerimiz bulunuyor. Şu ankiAvrupa ve Kuzey Amerika’yı da etkisi altına alan küresel politik gerginlik bu projeler üzerinde etkili oluyor ve ben de ulaşımın önemli miktarda azaltılmasının yarattığı çevresel faydanın önemli bir rol oynadığını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Kağıt Endüstrisi

Süregelen Dijital Çağ, şu an hala dünya çapında yaklaşık 7.000 kağıt makinesinin hizmet verdiği öngörülürken bu makinelerin en modern olanları da dakikada 2.000 metre kağıt üretiyor. Bu makineler her sene 400 milyon tonluk kağıdın, binlerce ayrı kalite kağıdın, kağıt panoların ve kağıt mendillerin üretiminden sorumlu. Tüm kağıt makineleri düzenli olarak geniş mühendislik kumaşları oolan ve kağıt üretim prosesinin her sürecinde kağıtları bir arada tutan PMC tedariği gerektiriyorTeknolojik olarak sofistike tasarımlarla, komplex materyallere sahip polimerik materyallere ve ipliklere ihtiyaç duyuluyor ve her kağıt makinesi yaklaşık 10 ayrı kumaşla çalışıyor.

PMC işi kağıt üretiminin sadece küçük bir alanını temsil etse de, kağıt kalitesinin önemli bir kısmında ve makine ve makine üretim oranlarında etkili. Hala bir çok yıllık büzülme ve sağlamlaştırma prosesleri sadece yetenekli şirketler küresel olarak PMC üretebiliyor ve bunu üretmek için ileri teknolojiyi tedarik eden çok daha az şirket var.

Uygulama Süreci

PMC segmentindeki başlıca ürünler, hepsi başlangıçta ıslak elyaf kütlesini kâğıt makinesine dönüştüren ve bunların içerisinden su sıkıştığında, yerinde tutulduğundan ve havanın etkili bir şekilde üflenebildiğinden emin olarak, başlangıçta ıslak elyaf kütlesini kâğıt makinesine dönüştüren, biçimlendiren, presleyen ve kurutucu kumaşları içerir Kurutma aşamasında, düzenli bir şekil ve son derece düzgün yüzeyler sağlamak için.

PMC ürünleri 140 metreye kadar uzayabilir ve geçmişte son derece geniş genişliklerde üretilmiştir - Texo tarafından üretilen en büyük dokuma tezgahı 31 metre çalışma genişliğine sahipti.

Günümüzde, ileri dikiş teknolojisi sayesinde, bu tür aşırı genişlikler gerekli değil. Bununla birlikte, Texo’nun PMC dokuma makineleri hala genel olarak bugün beş ila 20 metre arasındaki genişliklerde tedarik edilmekte.

TCR Dokuma Tezgahı

Şirketin TCR dokuma tezgahı, en yüksek kalitenin kritik olduğu çok ince ve sert şekillendirici kumaşların üretimi için özel olarak geliştirildi. FSX modeli, hem orta-kaba ipliklere dayalı hem biçimlendirici kumaşların hem de pres keçe kumaşların üretilmesi için tasarlanırken, TMR hem biçimlendirici hem de kurutucu kumaşlar için geliştirilmiş ekstra bir yüksek hızlı dokuma tezgahıdır. Madencilik endüstrisinde kurutma gibi uygulamalarda kullanılan filtre malzemeleri gibi endüstriyel kumaşlar.

Bu tezgâhların tümü, Texo’nun 60 yılı aşkın bilgi birikimi ve sürekli gelişimine dayanan, şirketin kanıtlanmış Pozi Grip rapier yerleştirme sistemi, Disco dobby ünitesi, LoCoMo kontrol sistemi ve TDD doğrudan tahrik sistemi dahil olmak üzere gelişmiş özellikleri ile karakterize edilmiştir.

Texo ITMA’da Stant H5-A101’de Yer Alıyor

Bununla birlikte, ITMA 2019’da, Texo, hala pazar talebinin olduğu daha geleneksel bir kam tahriki ile en son modellerinden birinin bir bölümünü sergileyecek. Svensson, “Bu endüstri için on yıl önce elektronik bir sürücü ile ilk dokuma tezgâhını tanıttık ve çok başarılı oldu, ancak hala geleneksel yoldan gitmek isteyen bazı şirketler var” dedi. “ITMA'da tüm alternatiflerimizin mevcut olduğunu vurgulayacağız.”

TMAS Genel Sekreteri Therese Premler-Andersson'a göre, TMAS şirketleri Barselona fuarında, en son otomasyon konseptlerine ve gelişmiş ve daha verimli kaynak kullanımı için gelişmiş sensör sistemlerinin kullanımına önem verecekleri önemli bir varlığa sahip olacaklar. “TMAS üyesi şirketler, Endüstri 4.0 kavramlarını hızlandırma konusunda çok fazla çaba sarf etmelerine rağmen, teknolojilerinin teknik tekstil kullanımının belki de çok fazla takdir edilmediği kağıt üretimi gibi birçok geleneksel endüstri için çok önemli olmaya devam ediyor” diye belirtiyor. “Bu, uzun yıllar boyunca geleneksel tekstil teknolojilerinden çeşitlendirdikleri için üyelerimiz tarafından sunulan devasa ve bazen beklenmedik son kullanım pazarlarına sadece bir örnek.”


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.