ITMA 2023’e İtalya Ev Sahipliği Yapacak

Avrupa Tekstil Makineleri Üreticileri Komitesi (CEMATEX), ITMA Fuarı’nın 19. Edisyonunun İtalya’nın Milano şehrinde düzenleneceğini duyurdu.

  21 Haziran 2018 01:05 Perşembe
ITMA 2023’e İtalya Ev Sahipliği Yapacak

Dünyanın önde gelen tekstil ve konfeksiyon teknolojisi fuarı ITMA, başarılı geçen 2015 etkinliğinin ardından Milano’ya geri dönüyor. Avrupa Tekstil Makineleri Üreticileri Komitesi (CEMATEX), tarafından yapılan açıklamaya göre, ITMA 2023 Fuarı, 8-14 Haziran 2023 tarihleri arasında Fiera Milano Rho fuar merkezinde düzenlenecek.

CEMATEX Başkanı Fritz P. Mayer, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “ITMA 2015 Fuarı ile ilgili ziyaretçilerden oldukça olumlu geri dönüşler aldık. Milano 200 bin metre kareden daha fazla alanı ile ITMA gibi geniş çaplı fuarlar için oldukça ideal bir platform sunuyor ve bu sebeple küresel kitleyi kendine çekiyor. Milano, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler için oldukça geniş bir alan ve hava yolu bağlantısı sunmaktadır. Ayrıca İtalya, tekstil alanında ve tekstil makineleri üretiminde geniş bir sanayiye sahiptir.”

İtalyan Tekstil Makine Üreticileri Birliği (ACIMIT )Başkanı Alessandro Zucchi ise Milano’nun ITMA 2023 ev sahipliğine seçilmiş olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Resmi kurum ve yerel ortaklarımızın da içinde olduğu tüm taraflarla, başarılı bir fuar gerçekleştirmek için sıkı çalışacağız." dedi.

Dünya çapında, oldukça geniş kapsamlı bir tekstil ve hazır giyim teknolojileri fuarı olan ITMA, 1951 yılından bu yana her dört yılda bir düzenleniyor. 2019 edisyonu 20-26 Haziran tarihleri arasında İspanya’da Fira de Barcelona Gran Via Venue’de düzenlenecek olan ITMA Fuarı’nın şimdiden tamamen rezerve edildiği belirtiliyor. Yeni başvuruların bekleme listesine alındığı ITMA 2019; elyaf, iplik ve kumaşların yanı sıra son teknoloji ve sürdürülebilir çözümleri ile tekstil ve hazır giyim sektörlerinden 1.600’den fazla katılımcıyı bir araya getirecek.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.