Hazır giyimciler dijital dönüşüme hazırlanıyor

“Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Endüstri 4.0 Uygulamaları” Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Hizmet Binasında düzenledi.

  12 Şubat 2019 00:00 Salı
Hazır giyimciler dijital dönüşüme hazırlanıyor
UHKİB Ticaret Bakanlığı’nın UR-GE desteği ile başlattığı, ‘Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Endüstri 4.0 Entegrasyonu’ projesinin ikinci eğitimi olan “Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Endüstri 4.0 Uygulamaları” Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Hizmet Binasında düzenledi.
Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Endüstri 4.0 Entegrasyonu

Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), dünyanın 5. büyük tedarikçisi olan Türk hazır giyim sektörünün 500 milyar dolarlık küresel ticaretteki yüzde 3,4’lük payını artırması ve yüksek katma değerli ihracatta öncü olması hedefiyle başlattığı ‘Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Endüstri 4.0 Entegrasyonu’ Projesinin ikinci eğitimini proje paydaşı olan 19 UHKİB üyesi firmaların temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Endüstri 4.0

Hugo Boss’tan Orçun Açıkgöz’ün sunumuyla gerçekleşen eğitimde, Endüstri 4.0 sürecinin bütün dünyada nasıl geliştiği, çeşitli sektörel örneklerden beslenerek, yakın zamanda Türkiye’deki fabrikasını Endüstri 4.0’a entegre eden Hugo Boss’un karşılaştığı süreçler ve uygulamalar, bu dönüşümün hazır giyim ve konfeksiyon sektörüne nasıl uyarlanabileceği, Dijital İkiz, Machine to Machine, Arttırılmış Gerçeklik, Nesnelerin interneti, Dijital Saha Yönetimi gibi kavramlar ele alındı. Sunum soru cevap şeklinde devam etti.Açıkgöz dijital dönüşümün, yapılan bu çalışmaların şirketler ve fabrikalara büyük bir hız kattığını, bunun yanı sıra maliyet azaltma, performans, verimlilik ve kalite gibi hedeflerin de beraberinde geldiğini de söyledi.

YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.