Fespa, İstanbul Fuar Merkezi'nde

FESPA, 6-9 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) FESPA Eurasia 2018 etkinliği gerçekleşti.

  27 Aralık 2018 00:00 Perşembe
Fespa, İstanbul Fuar Merkezi'nde

6-9 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleşen FESPA Eurasia'nın ziyaretçileri, bölgede ilk defa gerçekleştirilen Print Make Wear İstanbul, World Wrap Masters Eurasia yarışmasını ve endüstriyel reklam/tabela atölyesini deneyimlediler. İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen bu etkinlikte, Mimaki, Uğur Makina, Serimak, Rok Makine, Sensient, Flomak gibi katılımcılar yer aldı.

Print Make Wear İstanbul

FESPA Global Print Expo 2018'deki başarılı lansmanı sonrası FESPA Mexico'da da olumlu tepkiler alan Print Make Wear, FESPA Eurasia'da hızlı moda üretimi ve konfeksiyon süslemenin canlı sunumlarını içeren ilk lansmanını gerçekleştirdi.

Print Make Wear İstanbul'un ziyaretçileri, tüm giysi üretim sürecini tasarımdan bitmiş ürünlere kadar deneyimleyebilecek ve daha fazla bilgi edinmek için uzmanlarla doğrudan iletişim kurma fırsatını yakalayabilecek.

Print Make Wear İstanbul hem dijital hem de serigrafi teknolojilerini öne çıkardı. Bunlar içinde en son tasarım ve iş akış yazılımları, direkt tekstil baskısı ve en yeni özel efektleri gösteren canlı serigrafi otomatik ve manuel üretimi de yer aldı.

FESPA World Wrap Masters Eurasia

FESPA’nın dünya çapında araç kaplama yarışması World Wrap Masters, Avrasya’ya geri döndü. Hexis Graphics, Mimaki Eurasia ve Car Wrapper 3D'nin sponsorluğunda gerçekleştirilen World Wrap Masters Eurasia’da, bölgedeki araç kaplama uygulayıcıları uzmanlık ve yaratıcılıklarını küresel araç kaplama topluluğuna sergileme fırsatı bulurken, aynı zamanda da tacı kazanmak için yarıştılar.

Yarışmaya, dört gün boyunca her gün çeşitli nesneleri kaplayarak yarışan 16 yarışmacı katıldı. Ziyaretçiler ilk iki gün boyunca, uluslararası ve bölgesel kaplama profesyonellerinden en iyi ipuçlarını ve uzman tavsiyelerini alarak, yerinde eğitim fırsatı elde ettiler.

World Wrap Masters Eurasia için onaylanmış jüri ve eğitmenleri ise; İspanya'dan Carlos Ruiz ve Macaristan'dan iki kez dünya şampiyonu olan Kiss Laios’tu.

FESPA Eurasia yarışmasının galibi, Almanya'nın Münih kentinde 14 - 17 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan FESPA Global Print Expo 2019'a, World Wrap Master unvanı için diğer bölge şampiyonlarına karşı yarışacağı bir gezi kazanacak. Geçen yılki Eurasia şampiyonu, Bulgaristan'dan Ivan Tenchev, Almanya'nın Berlin kentinde düzenlenen finalde Dünya Şampiyonu unvanını kazandı.

Endüstriyel Reklam Uygulama Alanı

FESPA’nın ulusal derneği ARED tarafından düzenlenen Endüstriyel Reklam Uygulama Alanı’nda, tabela hazırlama teknikleri, neon ve LED tabela üretimi gibi hem geleneksel hem de modern tabela teknikleri sergilendi.

FESPA Grup Fuarlar Müdürü Michael Ryan şunları söyledi; “Etkinlik programı FESPA Eurasia'ya büyük bir katkı sağlıyor ve bölgesel baskı hizmeti sağlayıcıları ile tabelacılara tecrübe etme ve büyüme alanlarına katılma şansı sunuyor. World Wrap Masters ve Endüstriyel Reklam Uygulama Alanı her zaman FESPA Eurasia'da popüler olmuştur, 2018'de de bu etkinliklerin tekrar yapılmasından dolayı heyecanlıyız.”

FESPA Eurasia Fuarı, 6-9 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleniyor. Fuara kurulduğu ilk günden bu yana katılım sağlayan PİMMS Group da fuarda en gelişmiş teknoloji ürünü endüstriyel ve tekstil baskı makinelerini sergiliyor olacak. Handtop, Homer, HP ve Axia markaları ile fuarda yer alacak olan PİMMS Group, sektörün yüksek performans ve katma değerli uygulama gereksinimlerini karşılayacak çözümlerini ziyaretçilerle buluşturacak.

Handtop, Homer, HP ve Axia markaları ile fuara katılacak olan PİMMS Group, standında endüstriyel ve tekstil baskı sektörünün gereksinim duyduğu birçok uygulama çeşitlerine yönelik numune örneklerini de ziyaretçilerine tanıtacak.

PIMMS Group Fespa’da

PİMMS Group standında bu yıl, Türkiye pazarına sunulduğu ilk günden bu yana sektörün beğenisini kazanmış Homer HM1800P transfer kağıdına baskı makinesi odak noktası olacak. HM1800P kağıt transfer baskı makinesi, endüstriyel 4 adet Kyocera baskı kafası ile saatte 210m2 baskı hızına sahip. Kompakt tasarımı ile daha karlı üretimler ve işlerinde yüksek verimlilik elde etmek isteyen baskı üreticileri için geliştirilmiş olan model, kolay kullanım özelliklerinin yanı sıra, sektörün ihtiyaç duyduğu otomasyon ve uzun süreli kesintisiz baskı ihtiyaçlarını bünyesinde topluyor. Makine, hazır giyim, spor giyim, ev tekstili, iç mekan dekorasyon ve tekstil bazlı reklam uygulamaları gibi çok çeşitli üretimler için ideal. Makine, fuarda dört gün boyunca transfer kağıdına baskı yaparak kalite ve performans özelliklerini ortaya koyacak.

Fuarın bir diğer odak noktası ise Handtop HT1600 Hibrit UV LED baskı makinesi olacak. Makine, 2 adet 3.5pl Kyocera baskı kafaları ve 5mm kalınlıktaki esnek ve sert malzemelere baskı yapabilme becerisi ile sektörün çok çeşitli uygulama ihtiyaçlarını karşılıyor. Sert ve esnek boya seçeneği sunan makine aynı zamanda Beyaz ve Vernik seçeneklerine de sahip. HT1600, yüksek hız modunda saatte 39m2 baskı yapabiliyor. HT1600 hibrit UV LED baskı makinesi, fuarda çok çeşitli materyaller üzerine kesintisiz baskı yapacak.

HP Latex serisi ile iç mekanda çevreci ve sağlığa zararsız uygulamalara imza atın

Baskı sektörünün daha yüksek karlılık sağlayan uygulama ve buna uygun teknoloji arayışına yönelik olarak makine yelpazesini oluşturan PİMMS Group, HP Latex baskı makineleri grubu ile sektörün daha karlı uygulamalara imza atmasını sağlayacak çözümler sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda fuarda HP 315 ve 335 serisi latex baskı makinelerini sergileyecek olan PİMMS Group, solvent baskı ile mümkün olmayan sayısız avantaj, benzersiz karlılık olanakları ve çok yönlü uygulama çeşitliliğini gözler önüne sermeye hazırlanıyor. Latex teknolojisinin sunduğu çevreci ve sağlığa zararsız boya özellikleri sayesinde, fuarda özellikle iç mekan dekorasyon üreticileri çevreci baskı ihtiyaçlarına HP Latex teknolojisi ile yanıt bulacak.

Axia kabartmalı baskı yeteneği ile göz dolduracak

Son olarak Axia 3204 UV LED baskı makinesinin yer alacağı PİMMS Group standında, kabartmalı baskı ile işlerine farkındalık ve katma değer kazandırmak isteyen baskı üreticileri ihtiyaçları olan çözümü bulacaklar. CMYK + Beyaz + Vernik boya ile eşzamanlı baskı yapabilen Axia 3204, çok çeşitli esnek malzemelere kabartmalı baskı yaparken tanıtılacak. Axia 3204 baskılarının kullanım alanları stantta dekor olarak da yerini alacak.

Selahattin Aygüler: “2018 yılında tüm ekonomik şartlara rağmen sahip olduğumuz güven algısını yukarıya taşıdık”

2018 değerlendirmelerini paylaşan PİMMS Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler şunları söyledi: “PİMMS Group olarak, 40 yıla varan sektörel tecrübemiz, bilgi birikimimiz, sektörde edindiğimiz iyi ilişkiler, teknik ve finansal gücümüz sayesinde sektörün ihtiyaçlarını öngörerek her zaman sektörümüzü daha ileriye taşıyacak çözümleri pazara sunmayı misyon ediniyoruz. Bu amaçla Türkiye pazarına sunduğumuz ve fuarda da sergileyeceğimiz çözümler sektör firmalarının teknolojilerini ileriye taşımalarına ve verimliliklerini artırarak karlılıklarını yükseltmelerine yardımcı olacaktır.

Çeşitli ekonomik faktörler nedeniyle, olumsuz bir atmosferin hakim olduğu, yatırım kararlarının ertelendiği ve sektörün zorlu bir sınav verdiği bir yıl geçirdik. PİMMS Group olarak bu süreci hizmetimizi aksatmadan, yeni pazarlara açılarak ve yeni çözümleri baskı sektörü ile buluşturarak atlattık; sahip olduğumuz güven algısını yukarıya taşıyan bir performansla da yılı kapatıyoruz. 2019 yılında da şartlar ne olursa olsun PİMMS Group olarak, son dönemde ötelenen yatırım kararlarına rağmen öngörülü satış politikamız, finansal gücümüz ve teknik ve satış altyapımız ile tüm müşterilerimizle birlikte başarımızı sürdürmeye ve sektörün ilerlemesine katkı sunmaya devam edeceğiz.”


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.