E3 Özellikli Autoconer 6, Daha Verimli ve Daha Tasarruflu

E³ özellikli Autoconer 6’nın rakiplerine oranla hem daha verimli olduğunu hem de daha az enerji ile basınçlı hava tükettiğini ve ham maddeyi daha tasarruflu kullandığını gösterdi.

  22 Mart 2018 01:00 Perşembe
E3 Özellikli Autoconer 6,  Daha Verimli ve Daha Tasarruflu

Klasik ring iplik eğirme sürecine bakıldığında, bobin makineleri enerji tüketiminin (basınçlı hava ve elektrik enerjisi) sadece yaklaşık %10 - 15'inden sorumlu olsa da, bu iki kriter makinenin performansının değerlendirilmesinde önemli bir rol oynar. Bir sarım merkezindeki karşılaştırmalı ölçümler, Autoconer 6’nın rakiplerine oranla hem daha verimli olduğunu hem de daha az enerji ile basınçlı hava tükettiğini ve değerli ham maddeyi de daha tasarruflu kullandığını kanıtlamaktadır. E³ sertifikalı en yeni donanıma ve optimize edilmiş ayarlara sahip olan Autoconer böylelikle piyasadaki en randımanlı ve en karlı bobin makinesidir.

Bir İplik Fabrikasında Gerçekçi Karşılaştırma

Bir deney kapsamında, Hindistan'daki bir iplik fabrikasında her ikisi de tam donanımlı ve optimum ayarlı, en yeni nesil bir Autoconer 6 ile rakip bir ürün birbiriyle karşılaştırılmıştır. Bir ay boyunca enerji ve basınçlı hava tüketimi, iplik telefi ve üretim sürekli olarak ölçüldü ve sonuçların aylık ortalaması çıkarıldı. Her iki makine aynı koşullar altında sarım yapıyordu (malzeme: %100 pamuk, Ne 40 ve sarım hızı 1.600 m/dk). Karşılaştırmanın objektif ve değerlendirmenin bağımsız olması için, müşteri tüketim verilerini doğrudan üretilen iplik miktarıyla ilişkilendirmiştir.

Autoconer Her Alanda Daha İyi

Test sonuçları net. Autoconer 6, her ölçülen değerde önde yer almaktadır. Üretimi rakip ürüne göre %4 daha fazladır. Aynı zamanda %3 daha az  enerji ve %13 daha az basınçlı hava tüketir. Tüm bunların yanı sıra, oluşan iplik telefi de  belirgin biçimde daha azdır. Burada tasarruf avantajı yaklaşık %13 düzeyindedir. Yıl bazında hesaplandığında Autoconer 6 böylelikle, rakiplerine oranla çok daha fazla gelir sağlamaktadır.

E³ – Güvenebileceğiniz Sertifika

Autoconer 6 minimum kaynak tüketimiyle maksimum verimlilik elde etmeye yönelik geliştirilmiştir. Enerji, ekonomi ve ergonomi alanlarındaki üç müşteri avantajının sertifikası olan E³, Schlafhorst müşterilerine teknik inovasyonun sağladığı en büyük faydayı garanti eder. Karşılaştırmalı testte alınan iyi sonuçta birçok faktörün bir araya gelmesi önemli bir rol oynar; bu faktörlerin mükemmel şekilde bir araya gelmesi ancak Autoconer 6'da mümkündür.

Autoconer 6, SmartCycle ve akış optimizasyonlu emiş düzesi sayesinde son derece randımanlı döngü süreçlerine sahiptir. Bu kapsamda akıllı "Power on Demand"  sistemiyle vakum basıncı tasarrufludur ve ihtiyaca göre dozajlanabilir. Dünya çapında benzeri olmayan SmartJet ayrıca üst iplik kontrolünü destekleyerek, tıpkı LaunchControl, Eco-Drum-Drive sistemi ve Speedster FX gibi verimliliği üst düzeye çıkarır. MultiJet'in değişken ayarlanabilirliği sayesinde basınçlı hava tüketimi önemli ölçüde azaltılabilir. Ecopack Fx  üst ve alt iplik sensörleri, Autotense Fx iplik gerginlik sisteminde de olduğu gibi daha az iplik telefi sağlar ; en iyi durumda, gerginlik sistemi iplik telefi olmadan çalışmayı garanti eder.

Optimizasyona Yardımcı Enerji Monitoring

Günlük uygulamalarda hiçbir tasarruf potansiyelinin atlanmaması için, Autoconer 6 opsiyonel bir enerji görüntüleme sistemiyle (Energy Monitoring) donatılabilir. Sistem, işletim sırasında sürekli olarak elektrik ve basınçlı hava tüketimini ölçer ve kullanıcı personelin kaynak tüketimini parti bazında denetlemesini ve optimize etmesini sağlar. Ölçülebilir performans avantajları ile Autoconer 6, bobin sarımında verimliliğin ve tasarrufun mihenk taşıdır.

 


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.