Aksa Akrilik’in Kurumsal Yönetimine Ödül

Aksa Akrilik, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) tarafından düzenlenen Kurumsal Yönetim Ödülleri’nde, Kurumsal Yönetim Endeksi’nde yer alan 50 şirket arasında ilk 3’e girdi.

  22 Ocak 2016 09:00 Cuma
Aksa Akrilik’in Kurumsal Yönetimine Ödül

Kurumsal Yönetim Derneği tarafından verilen ödül ile Aksa Akrilik, kurumsal yönetim anlayışı, paydaşlarına karşı sergilediği şeffaflık gibi birçok konuda başarısını tescillendi.

14 Ocak 2016 Perşembe günü Sabancı Center’da geçekleştirilen ödül töreninde, ödülü Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı ve Aksa Akrilik Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Cemal Dördüncü aldı. Dördüncü konuşmasında, “Bu ödül ile Aksa Akrilik’in Yönetim Kurulu, pay sahipleri, menfaat sahipleri, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık başlıkları altındaki uygulamaları değerlendirilmiş oldu. Öte yandan aldığımız bu ödül, şirketimizin işleyişinin de en iyi uygulama kategorisinde yer aldığının açık bir göstergesidir. Bu ödülü almaktan büyük bir gurur duyuyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Türkiye’nin önde gelen bağımsız kurumsal derecelendirme şirketlerinden Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş, Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. için Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’nu 10 tam puan üzerinden 9,50 olarak güncelledi. Yapılan incelemelerde, Aksa Akrilik’e verilen kurumsal yönetim derecelendirme notu; şirketin, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uyum sağlayarak, tüm politika ve önlemleri uygulamaya soktuğunu ortaya koydu.


YORUMLAR
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!
Bu haber hakkındaki yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.